Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-re szeretnék menni...

A BME-re szeretnék menni Villamosmérnöknek vagy mérnökinformatikusnak. Melyik a jobb, ha fizikából érettségizem vagy ha informatikából? Hogy fogok jobban járni?

Figyelt kérdés
Matekból emeltezni fogok és emelet fizika fakultációra járok csak úgy érzem hogy az órák nem a legjobbak és a fizika így nem a kedvencem.
2012. nov. 3. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy melyikből érettségizel. Úgy fogsz jobban járni ha abból érettségizel amelyiket jobban tudod. Halkan jegyzem meg, hogy szerintem az info sokkal könnyebb a fizikánál, pedig fizikából is igen jó vagyok.
2012. nov. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 fhenrir ***** válasza:
Szerintem a fizikával jársz jobban, mert az emelt fizika érettségi anyaga kb lefedi mindkét szakon a fizika1-2 tárgyakat, míg az info érettségi anyagának elenyésző részét fogják kérdezni és a szakmai tárgyakat úgyis az alapoktól kezdik többnyire, míg fizikából és matekból nagyon nagymértékben az előzetes ismeretekre támaszkodnak. Egyébként mielőtt ez a roppant f@*zfényes (és a lányokat a ténylegesnél sokkal nagyobb arányban megjelentető) honlap elkészült [link] , a dékán úr üdvözlő nyilatkozata várta a felvételizőket, amiben ha jól emlékeztem finoman felhívta a figyelmet, hogy az ideális hallgató matekból és fizikából is emelt érettségivel kerül be (amivel egyet is tudok érteni, bár ha tudod mindkettőt királyul emelten tudod, akkor részletkérdés, hogy miből érettségizel). Ha rosszak a fizika óráid, javaslom Holics László fizika könyveit, és a korábbi érettségi feladatsorokat (esetleg extrának a boltban kapható fizika érettségi feladatsorok könyveket), ezekből simán meg lehet tanulni a fizikát. Sok sikert :)
2012. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyértelműen a fizika a hasznosabb a későbbiekhez. Ha tényleg jól felkészülsz az emelt szintű érettségire, akkor (többi tárgyhoz képest) nem túl sok készüléssel is szinte garantált lesz infósoknál az ötös, villanyosoknál legalább a négyes fizika 1-2-ből.
2012. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!