Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pilóta szeretnék lenni,...

Ha pilóta szeretnék lenni, ahhoz mi kell, hol lehet ilyet tanulni és mennyit keres egy pilóta? Mennyit kell tanulni, utasszállító/ vadászpilóta fizetési különbsége is érdekel.

Figyelt kérdés
Mennyire könnyű ide bejutni, mik a feltételei milyen tárgyak? Gimnáziumba végzős vagyok.

2012. dec. 9. 18:30
 1/5 anonim válasza:

Ha pilóta szeretnél lenni, akkor pilótaiskolában kell tanulnod a szakmát. Van rengeteg ilyen Magyarországon is, külföldön meg még több. Nyíregyházán a főiskolán például a mai napig is van még államilag finanszírozott pilótaképzés, de elég nehéz bekerülni. Ha viszont fizeted a képzést, akkor szívesen fogadnak bármely pilótaiskolában.

A kereset attól függ...

Néhány százezertől akár a 1-1,5 millióig is felszökhet a kereset, de persze leginkább nem forintban számolnak. A vadászpilóta meg amellett, hogy nem keres rosszul, a munkája kalandos és nagyon rövid idő után nyugdíjba mehet. Viszont nagyon elhasználódik az emberi szervezet az alatt a 8-10 év vadászpilótáskodás alatt is.

Tanulni folyamatosan kell. Mindig van mit tanulni/ismételni.

2012. dec. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nyíregyházi Főiskola Müszaki Mezőgazdasági kar, Légiközlekedési-hajózó szakirány az amit te keresel.

Érdemes lenne elmenned a főiskolai nyílt napra, ha még nem késtél le róla. Ott minden kérdésedre választ kapsz.

Én 2 éve nem követem a ponthatárokat de elötte folyamatosan 440-470 között mozgott, szóval emeltszintű matek-fizika vagy nyelvvizsgák nélkül nincsen esély bekerülni. Ha nem jön össze maradnak a repülő klubok ezekből valóban sok van de az út hosszú és több millió ft mire minden vizsgádat megszerzed.Ha az anyagi részét meg tudod oldani akkor " csak " rengeteg kitartás és tanulás szükséges. Sok sikert! :)

2012. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha esetleg kulfold is szoba johet, Grazban van egy fosuli ahol kb. ingyenes a kepzes, csak felveteli van, amit a fosulin kell megirnod. evente kb. 30 embert vesznek fel ha jol emlekszem, ugyhogy biztos nem konnyu bekerulni.
2012. dec. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, hol van ez a grazi főiskola? Sehol sem találtam a neten. Vagy nem is létezik? :D
2013. máj. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Akit érdekel nézzen be a következő oldalra.

[link]


Vagy nézze meg ezt a videót.

Hogyan lehetsz Gripen pilóta:

https://www.youtube.com/watch?v=YOEWul6rV5Q

2013. aug. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!