Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 252 pontom van összesen, ami...

252 pontom van összesen, ami tudom hogy igen kevés ahhoz hogy jövőre felvegyenek. Viszont fizetős főiskolára be tudnék kerülni ennyi ponttal? És ha igen akkor egy félév 250. 000-300. 000 Ft között mozog ami már ér is valamit?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt senki se tudja előre, minden évben más a pontszám.
2012. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Általában fizetős helyre iszonyatosan alacsony a pontszám. Pl. a mérnökinfónak a féléve 220 volt Miskolcon tavaly. Vagyis idén.
2012. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Most úgy tudom, hogy 250 a minimális ponthatár. Idén sok helyen volt ennyi fizetősön a ponthatár, viszont most összesen 10 ezer támogatott hely lesz egyetemeken, szóval lehet, hogy fizetőshöz is kevés lesz. Komolyan, még ha akartam volna sem tudtam volna 350-nél kevesebb pontosra leérettségizni, hogy sikerült ilyen fantasztikus eredményt elérni?
2012. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

3. válaszoló:

ez abszolút de nem volt szép tőled. főleg azért, mert nekem tavaly 364 pontom lett (szval a 350 ponthoz elég közel) mégis sokat tanultam azért. bármikor bejöhet egy gikszer, ahogy velem is történt infó emelt érettségin.

2012. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakra akarsz menni?
2012. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogy sikerült? Talán úgy hogy szartam az egészre sajnos. Matek az 60%os lett ami 120 pont, az info meg 66%os ami 132 pont, és így 120+132 az 252. Többi meg mind 40-50% között mozgott, semmit sem tanultam sajnos, a matekból meg infóból azért voltam 4-es mert azt valamilyen szinten értettem, de szorgalmam az nem volt.
2012. dec. 10. 16:33
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

"ez abszolút de nem volt szép tőled. főleg azért, mert nekem tavaly 364 pontom lett (szval a 350 ponthoz elég közel) mégis sokat tanultam azért. bármikor bejöhet egy gikszer, ahogy velem is történt infó emelt érettségin."


Ha matekból, fizikából, kémiából, infóból stb emeletezni akarsz, akkor szinte mindenhol beleverik a fejedbe, hogy előtte tegyél le egy közepet, mert az emelten érdekes dolgok is előjöhetnek. És amúgy nem volt szép, de őszinte, pont letojom, hogy szerinted mi szép meg mi nem.

2012. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%
Ja, amúgy ahhoz, hogy infóból meg matekból 80% körül összehozz egy érettségit, nem kéne több 1 hónapnyi tanulásnál.
2012. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Ha matekból, fizikából, kémiából, infóból stb emeletezni akarsz, akkor szinte mindenhol beleverik a fejedbe, hogy előtte tegyél le egy közepet, mert az emelten érdekes dolgok is előjöhetnek"


voltam közép szinten is 1 évvel korábban, nem írom le hogy sikerült, de elhiheted, hogy "elég jól".


"Ja, amúgy ahhoz, hogy infóból meg matekból 80% körül összehozz egy érettségit, nem kéne több 1 hónapnyi tanulásnál."


Sztem te nem vagy tisztába, hogy ezzel mit mondtál. 1 hónap alatt képes lennél megtanulni integrálni/deriválni mind e mellett megtanulni szinte egy teljes programnyelvet, ráadásként készülni mind a két szóbelire?:)

(ezeket az egyetemen is 3 hónap alatt adják le)

2012. dec. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ui.: már ha persze az emelt infóra és matekra céloztál.
2012. dec. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!