Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki készül gyógyszerészetire?...

Ki készül gyógyszerészetire? És miért?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos nagyon süllyed ott is a színvonal. A hallgatók puskáznak ezerrel, s egyáltalán nem elhivatottak a szakma iránt.
2012. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Eddig oda illetve orvosira készültem (nagyjából egyenlő eséllyel is ráadásul, mert mindkettő nagyon érdekel), de hála hoffmann gaznövénynek nem leszek az, legalábbis itt Magyarországon nem. Épp a skóciai egyetemeket lesem.


Hogy miért? Mindig is szerettem kotyvasztani, szappanokat, krémeket csinálni (a legtöbb szépségápolási holmim saját készítésű :D), érdekelnek nagyon a gyógynövények, a placebo hatás, minden. Persze tudom, ez kevés, mert a gyógyszerészet nem csak arckrém gyártásból áll, de ettől függetlenül tudom, hogy nagyon szeretném csinálni.

És te? :)

2012. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Engem meg a gyógynövény-hatástan érdekel:) Kozmetikán is gondolkodtam, de én megelégszek egy színezett hidratálóval meg szempillaspirállal is, nem is nagyon érdekel, ezért inkább a növények-gyógynövények világában keresem a saját világom is :D Nagyon szimpatikus az egészségügy ezen tisztább fele, de azért még sem szeretném az életemet ledolgozni egy gyógyszertárban.
2012. dec. 10. 14:33
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 Igen, vannak tárgyak ahol puskáznak, de ezek tölteléltárgyak, ilyenek mindenhol vannak (szabad bölcsésztől villamosmérnökön át orvosig). De egy szerves kémia vagy élettan vizsgán csak az tud átmenni aki rendesen megtanulta az anyagot, álmából felkeltve is tudja, és még némi szerencse is kell (legalábbis Pesten).

Én azért lettem gyógyszerész, mert érdekelt az eü és a kémia.

2012. dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!