Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg milyen pontozási...

Jelenleg milyen pontozási rendszerrel dolgoznak a felsőoktatásban? 1998-ban érettségiztem. Ez beleszámít a felvételinél?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát elvileg át lehet számoltatni. Úgy tudom úgy van (mivel most a %-ot nézik, nem a jegyet), hogy a jegynek megfelelő legmagasabb %-ot kapod meg. (Pl. 4-esre 79%, 5-ösre 100%)

Nem tudom akkor hány tárgyból kellett, de most 5 kell (magyar, matek, töri, idegen nyelv és egy választott).


Számítási módok: (amúgy felvi.hu, de épp meghalt, szóval inkább leírom:))


1. 5 tantárgy 11-es és 12-es osztályzatának összege szorozva kettővel (max 100 pont, ha minden ötös) + 5 tárgy érettségi eredményének átlaga (5-ban, ez is max 100 pont) + két felvételi tárgy %-a (max 200 pont) + pluszpontok


2. két felvételi tárgy %-a duplázva (max 400 pont) + pluszpontok


Pluszpontok: egy középfokú C nyelvvizsga 35 pont

egy felsőfokú C nyelvvizsga 50 pont (nyelvvizsgákra max 50 pont, szóval ha kettő középfokú van, akkor az is csak 50 pont, de ezt lehet h jövőre lecsökkentik 40 pontra, nézz utána)

emelt szintű érettségi 40 pont (ez rád ugye nem érvényes, de ha vmiből újra akarsz érettségizni, akkor jó ha tudod)

okj (megvan, h melyik szaknál milyet fogadnak el, neten nézz utána) 50 pont

pár dologért jár még pont (szoc. helyzet alapján pl.), de azokat nem tudom sajna


Ha érdekel még vmi, szólj.

2009. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!