Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia és biológia a...

Emelt kémia és biológia a legkiválóbb eredményekkel lehetséges? Orvosi a cél. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Ahogy a kérdésben is írtam orvos szeretnék lenni, és mivel rosszul választottam középiskolát ez nehezebb lesz, mint a gimiseknek. Ugyanis én olyan helyre jártam ahol 2 évig volt 1,5 órába kémia, utolsó két évben pedig heti 2 órában biológia. Fakultáció egyikből sem, magántanárokhoz kellett járnom. Tavaly érettségiztem, egyértelműen nem vettek fel. 1 évvel ezelőtt tettem előrehozott középszintű kémiát, csak 64%-os lett, mindezt úgy értem el, hogy csak elmélettel, mivel kísérleteket életemben nem láttam, csak amikor szóbelin megcsináltatta velem a tanár az összeset ami lesz, számolás akkor még egyáltalán nem ment (most már kezdek rájönni a logikájukra, egyre többet tudok megoldani), biológiából 65% lett, mert annyi helyre jártam , hogy minél jobb esélyeim legyenek, hogy a végén már alig volt időm rendesen tanulni az érettségire. (második nyelvvizsga, matekórák, stb. és persze biosz-kémia) Emelt kémiára már nem is volt időm egy betűt se tanulni, csak az írásbelire mentem el, de még így is meglett volna a kettes, de gondoltam, ha jövőre újra megírom, akkor felesleges, inkább a többi érettségim legyen jó eredményű. Persze akkor még nem éreztem a súlyát annak, milyen ha nem vesznek fel arra a helyre, amit a legjobban szeretnék, kicsit "kényelmes" is voltam. Viszont most nagyon akarom az egészet, tanulom a kémiát a bioszt, jópár könyvet beszereztem. Kémiából megvan a Mozaik 9,10,11-12könyv+f.gy., Nadrainé Horváth Katalain kémia könyvéből a III-IV., Villányi Attila-ötösöm lesz kémiából fgy, Czirók Ede- Saját kémialaborom a sikeres érettségihez.

Biológiából a következők vannak meg: Mozaikos gimis 11.-es könyv, a két Mozaikos érettségis könyv (van belőlük szakközépiskolás is, de az elég felesleges szerintem), Panemsulis zöld biológiakönyv, Kiegészítő fejezetek a biológia érettségihez c. könyv, Kropog Erzsébet- Biológiai fogalomtár középiskolásoknak, illetve mind biológiából, mind kémiából megvan a Maxim kiadós érettségi könyv (emelt szintű, kémiából a közép is megvan.) Emellett kémiából szinte az összes kémiai elem tudnivalói le lettek mentve a Wikipedia-ról és ki vannak nyomtatva.

Mivel a tanulmányi átlagommal kevesebb pontom lenne, mindenképpen dupláznom kell, és a keretszámvágások miatt főként 90% feletti eredmény kéne mindegyikből. De még az is lehet h 95% felett, ami nagyon nagyon nehéz. Tudom, hogy szinte lehetetlen az egész, de mégis muszáj lesz valahogy a közelébe kerülni, mert nincs más lehetőségem, ha valóban orvos akarok lenni, márpedig a gyógyításnál jobbat el se tudok képzelni hivatásnak. Mindenképp orvos szeretnék lenni. Mit javasoltok miből tanuljak még? Esetleg kísérleteket hol találnék a neten, ahol látom hogyan kell elvégezni őket, mi keletkezik, mi a jellegzetessége a reakciónak? Számolásokhoz valamilyen jó tipp, hogy mire figyeljek a megoldásuknál?

Aki már sikeresen jó eredményeket ért el, esetleg orvosi, vagy hasonló területen tanul, legyen kedves adjon tippeket, hogy ő hogyan csinálta, nagyon kíváncsi vagyok az ötletekre, tanácsokra! Köszönöm a segítséget!



2012. dec. 9. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:

én Pest egyik legnívótlanabb gimijébe jártam, és idén mégis felvettek a SOTE-ra. Én is úgy voltam vele, hogy húúú, a Semmelweis biztos nem lesz meg, meg legalább 455 pont lesz a határ, két 90%-os emelt érettségi kéne stb. Erre a várttal ellentétben nemhogy emelték, demég egy ponttal csökkentették is a határt:D lazán felvettek.

A biológiám 88%-os lett, sajnos a szóbelit elszúrtam. Én is a zöld panemsulis könyvből tanultam, a nagy biológia fgy-t használtam, plusz a szóbeli tételes könyveket, amelyekből az esszéírást lehet gyakorolni. És az oh.go.hu-n megtalálható vizsgakövetelmény szerint haladtam. Iskolában a biosz oktatás pocsék volt, tanárthoz külön nem jártam, faktra sem.

Kémiából szintén ott hagytam a faktot, egyedül készültem a villányi könyvekből, az ötösöm van kémiából c. fgy-ből és a mozaikos érettségire felkészítő könyvből (Mozaik kémia 11-12). Ennyi. Meg csinálgattam az előző évek érettségi feladatait, ami fent van neten. Nem kell ráparázni, minél tovább gondolkodsz azon, hogy mit és hogy kéne, annál több időd megy el. Vágj bele, aztán hajrá:)

2012. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*ja, igen. a kémiám is csak 70%-os lett, viszont mázlim volt, mert annak ellenére, hogy semmit nem tanultam matekra és humán tárgyakra, mindet 90% körül sikerült megírnom, a átlagaim is jók lettek, így nem dupláztam, hanem minden beleszámított a pontjaimba.
2012. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Remélem igazad lesz!:)
2012. dec. 9. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem is ez a cél,de én bőven megelégszem a pécsi egyetemmel is :D sok sikert neked előre is!! :)
2012. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is Pécs a cél.:)) Minden álmom.:D
2012. dec. 12. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!