Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen statisztika könyvet...

Milyen statisztika könyvet vegyek?

Figyelt kérdés
Nem járok egyetemre (mert sajnos nincs rá lehetőségem), de nagyon érdekel a matematika, többek között a statisztika. A statisztika 1-et (ami általánosan első év első félévében van), már megtanultam, könyvekből, jegyzetekből, de most kéne nekem valami komolyabb. De mindenképp olyan könyv vagy jegyzet, amiben fogalom magyarázat van, illetve feladatok, és részletes magyarázat megoldásokkal. Magán tanárhoz nem tudok menni az anyagiak miatt.
2012. dec. 14. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


2 könyvet tudnék ajánlani számodra. Az első:


[link]


Ebben kb. minden benne van, ami szükséges a gazdaság-és társadalomtudományi elemzésekhez. Ha böngészed az aula kiadó honlapját, sok egyéb statisztika témájú könyvet is találsz, válaszd ki, melyik szimpatikus. Ennél valamivel komolyabb, inkább az elméleti és a statisztikai gondolkodást fejlesztő könyvet pedig itt találod:


[link]


Én is nagyon szerettem a statisztikát, jelenleg végzős közgazdász vagyok, tervbe is volt véve a statisztikai irányultságú mesterképzés (Survey Statisztika az ELTE-n), viszont gimiben nagyon gyenge volt a matekom, csak a fősulin szerettem meg és ment jól, ez a szak pedig már túl durva lenne számomra az előzetesek alapján. :D


Sok sikert a tanuláshoz! :)

2012. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. dec. 27. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!