Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a különbségek Járműmérnöki...

Feher15 kérdése:

Mik a különbségek Járműmérnöki BSc és a Gépészmérnöki BSc (Járműgépész szakirány) közt? Melyikre érdemesebb jelentkezni? Gépésznél mikor kell választani szakirányt?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tévedek, a gépészmérnök széleskörűbb, és a járműmérnökin meg inkább a járművekre koncentrálnak rá. Szerintem, ha autókkal/autógyárban akarsz dolgozni akkor járműmérnöki.
2012. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gepesz altalanosabb mernok, a jarmumernok meg ertelemszeruen foleg jarmuvekkel foglalkozik.

Gepeszen mintatanterv szerint 4. felev utan van a szakiranyvalasztas (egyebkent pedig akkor tudsz szakiranyra jelentkezni, ha sikerult az adott szakirany alapozotargya es a matekszigorlat.

Szakiranyok:

geptervezo

gepeszeti fejleszto

gepgyartastechnologia

anyagtechnologia

folyamattechnika

epuletgepeszet

2012. dec. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja amit leirtam, az a BME-re vonatkozik, mashol nem tudom, hogy mukodik.
2012. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Óbudain a 4. félévben kell jelentkezni (mivel az utolsó másfél évet töltöd szakirányon). A bekerülés tanulmányi eredmény alapján, a népszerűbb szakirányra értelemszerűen több, a kevésbé népszerűre pedig megy a maradék.
2012. dec. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!