Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik Gépészmérnöki MSc...

Viktor90 kérdése:

Melyik Gépészmérnöki MSc szakirányra menjek, Gépgyártás technológia, CAD/CAM, Hegesztőmérnöki?

Figyelt kérdés
Most végzek BSc Gépészmérnöki-t Gépgyártás-technológia szakirányon! Szeretnék tovább tanulni MSc-n de nem tudom, hogy maradjak gépészen ugyan ezen a gépgyártás-technológia szakirányon MSc-n vagy CAD/CAM szakirányra vagy Hegesztői mérnöki szakirányra menjek. De mondtak olyat is hogy végezzek el egy MSc Gazdász szakot és akkor a gépész BSc meg a Gazdász MSc együtt nagyot üt. Melyikkel járok jól, melyik a legkeresettebb és persze melyik kombináció fizet a legjobban? Az lenne a legjobb ha valaki a szakmában dolgozó tudna segíteni mert az lenne a leghasznosabb és valóságos válasz.

2012. nov. 14. 16:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Légyszi, gyere hegesztősnek, kell az ember. :D (Gondolom miskolci vagy.)
2012. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem miskolci vagyok hanem jászberényi :) Milyenek a kilátások hegesztősként? Jók?
2012. dec. 6. 08:07
 3/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezek közül mind nagyon jó, bármelyikkel eltudnál helyezkedni, én gépgyártás- technológián vagyok és nyugodt szívvel tudom ajánlani, nekem nagyon tetszik. De azért nagyon üt a CAD/CAM irány is. Sok sikert!


Egyébként zárójelben még annyit, hogy olyan ismerősöm is van, aki gépészről vezetés-szervezés MSC-re ment és már neki biztos helye van egy svédországi telephelyű cégnél, álomfizuért. Szóval sok irányban gondolkozhatsz, nem fogod szerintem megbánni egyiket sem!

2012. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, a válaszod :) De most már végképp nem tudom melyik legyen első helyen :D Tudom hogy jó mindegyik csak nekem a legjobb kellene :P
2012. dec. 29. 23:09
 5/20 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy legjobb?

Fizetés szempontjából? Mert az eléggé relatív. Nagyban függ attól, hogy hol sikerülne elhelyezkedni. Egyébként nyilván hallottál a géptervező szakirányról is ahol, több állásajánlat közül választhatsz. Szerintem minden szakon így van. Egyébként próbáld azt a szakirányt választani ami hozzá a legközelebb áll.

Alapképzésen milyen szakirányon vagy/voltál?

2012. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
hozzád*
2012. dec. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Jaj a kérdésben már leírtad, hogy gépgyártáson voltál.

Nos akkor a 3 tárgyból melyik állt hozzá a legközelebb?

Gépgyártástechnológa, CAD vagy pedig az anyagtudományos tárgyak?

2012. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Szeretem a gépgyártástechnológiát és a gyártós tárgyakat .....csak úgy hallottam hogy tudásban az MSc Gépgyártástechnológia szakirány nem nagyon add többet mint a BSc Gyártós az az nem nagyon éri meg 2 évet rá áldozni akkor inkább azt a 2 évet valami más szakirányon töltsem el és így több irányba tudok mozdulni utána!

A CAD/CAM ről meg at hallottam hogy annyira nem leszel profi a 3D-s tervezésből csak megtudsz alapdolgokat csinálni és hogy ennyit meg az iparban is megtanulsz munka mellett amennyit ott megtanítanak, szóval erről sem hallottam annyira jókat, de szerettem de viszont nem nagyon dolgoznék 3D-s tervezőként, szép munka meg minden jó hogy eltervezgetsz egész nap de én nem tudnék annyit egy helyben ülni nekem valami izgalmasabb kéne :)

Az anyagos tárgyakat nem azt mondom hogy szerettem de különösebben nem voltak bajaim velük megtudtam őket tanulni sokat kellett seggelni de úgy a végére értettem is mindig meg tudtam is kicsit száraz de ha ez kell az iparnak ám legyen a hegesztés érdekelne csak attól félek túl sok lesz az elméleti hülyeség!

Szóval azt választanám inkább amit keresnek és gyönyörű szépen meg is fizetnek inkább itt a fizetésen van a hangsúly mert mind a 3-ban van amit szeretek meg érdekel!

annyi szól még a hegesztőmérnöki mellett hogy ha MSc után meglehet csinálni a hegesztő szakmérnökit és azzal úgy hallottam elég jó kereseti lehetőségek vannakcsak az még plusz 1,5 év asszem :)

2013. jan. 3. 17:57
 9/20 anonim ***** válasza:

Szerintem mindhárom szakmát szépen megfizetik. :)

Tényleg minden azon múlik, hogy hol sikerül elhelyezkedni. Külföldön bármelyikkel milliós fizetésed lehet. Akkor szerintem már azt csináld, amit a legjobban szeretsz.

Neked édesanyám 5-szörösét keresi meg külföldön az itthoni bérének (eü) édesapám pedig 4-szeresét (szakmunkás). Az ő munkahelyén egy mérnök millió felett keres és úgy hallottam Németországban még szebbek a kilátások anyagi téren. :)

Én a helyedben tényleg azt választanám, amit a legjobban szeretsz. Az hogy nem ad sokkal több tudást...én nem így látom. Szerintem sok új és hasznos dolog lemegy azért. Külföldön amúgy is a papírt nézik.

2013. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nemtom miért írok mindig neked-et....nekem akar lenni. :D
2013. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!