Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lesz lehetőség azért arra,...

Lesz lehetőség azért arra, hogy fizessem a tandíjamat? Mert én nem akarok leszerződni ide.

Figyelt kérdés
Nem értem, mire megy a kormány felsőoktatás terén - egy darabig tudtam követni, de most már nem látom, mi a céljuk. Szóval ha nekem lesz kábé 350 pontom, de nem szeretnék lemondani a külföldön élés lehetőségéről, akkor lesz még lehetőség fizetősre bekerülni? Komolyan, egyik percben nevetségesen minimalizálják a keretszámokat, most meg eltörlik őket - mi a fene? Vagy tegyük fel, ha bekerülök (bár kezdek aggódni, hogy nem fogok, mert kitalálnak még pár hülyeséget) államira ilyen kevés ponttal, akkor ha le akarok lépni, ki kell fizetnem az egészet? (Kifizetném én, csak kíváncsi vagyok, így lesz-e szerintetek.) Ergo most az lesz, hogy mindenkivel aláíratnak hallgatói szerződést? Vagy lesz egy olyan keretszám a 240 helyett, ami mondjuk 330, és afölött mindenki bekerül ingyenesre? Tudom, hogy elvileg szerdán közlik a tutit, de már pár hete közlik, szóval nem hiszek már semmit...
2012. dec. 17. 15:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos lehet fizetősre menni, ezt a lehetőséget értelmetlen lenne megszüntetni. Másrészről hallgatói szerződéssel is kimehetsz dolgozni, nem kell túlkombinálni, senki nem fog odaállni eléd a határnál, hogy nem mehetsz ki. Legutóbb a szerződésben valami olyasmi volt, hogy le kell dolgozni a tanulási idő 2x-esét 20 éven belül vagy ki kell fizetni, de ez megint csak 20 éven belül. Jogilag egy demokratikus államban megoldhatatlan, hogy fixen ide kössenek.
2012. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igaz, ez nekem is eszembe jutott, hogy durva lenne, ha ,,elkapnának" a határon, hogy nem mehetek ki. Igaz, 20 év alatt lehet jönni-menni az országok között... Csak ijesztő, hogy a kormány ennyire nem tudja, mit akar - de legalábbis elbizonytalanító, hogy hülyének tetteti magát csak azért, hogy aztán meghozza azt a szabályt látszólag a diákok kedvéért afféle kompromisszumként, amit alapból meg akart hozni, csak túl drasztikus lenne egyik évről a másikra 50 ponttal megemelni a minimum 240-et...
2012. dec. 17. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!