Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges-e az, hogy felvétel...

Katinka10 kérdése:

Lehetséges-e az, hogy felvételizek egyetemre, fel is vesznek, de mindjárt az első év előtt halasztanék 1 évet?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
attól függ hol. több helyen elég nyomós indok kell a passzív félévhez.
2012. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szegedre szeretnék felvételizni jogra, de már csak költségtérítéses van, és vmiből finanszíroznom kellene a tandíjamat, ezért szeretnék külföldön dolgozni 1 évet.
2012. dec. 19. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor minek iratkozol be egyáltalán?
2012. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Utóbbi jogos kérdés. Ha úgysem tudod elkezdeni, minek felvételizni most?

Nem reaális, hogy uyganaz megtörténne, de ismerősöm olasz levelező szakon. Egyből halasztott, hogy ő akkor kimenne Olaszországba. Mikor visszajött, közölték vele, hogy abban az évben nem indul levelező, vagyis nem hírdetnek meg neki órákat, de nappalira átiratkozhat. Azóta is emiatt szív.

Te esetedben előfordulhat, hogy ha nem is pont ez történik, de módosítanak egy év alatt a tantárgylistán, ami rengeteg kellemetlen dolgot okozhat a későbbiekben.


Ha mégis csak halasztanál, akkor arról az augusztusban hatályos TVSZ nyilatkozik.

2012. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én most vagyok elsős Szegeden. beiratkozásnál mások felvetették ezt a kérdést, a válasz az volt, hogy csak nagyon nyomós indok (betegség, terhesség stb...) lehet passzívan kezdeni. Szerintem a Te esetedben nem engedélyeznék a passzív félévet.
2012. dec. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az a helyzet, hogy a jó jogászok bekerülnek államira, nem pedig fizetősön szarakodnak..."


- Ha már valaki jogász, akkor nem jár jogász szakra, majd csak azután lesz az. Szóval nem értem, hogy érted, hogy "a jó jogászok bekerülnek államira".

Nem attól lesz vaalki jó jogász, hogy jól írja meg a magyar és az történelem érettségijét.

2012. dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én a közgazt Pécsen 1 év halasztással kezdtem. Beírtam, hogy angol nyelv tanulása miatt elmegyek 1 évre egy suliba, ami egyébként egy teológiai suli volt, és bár angolt is tanultam, nem ez volt a fő célom vele. Simán belementek, csak ki kellett töltenem egy papírt. 1 év után pedig elkezdtem az egyetemet. Semmi probléma nem volt.
2012. dec. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem attól lesz vaalki jó jogász, hogy jól írja meg a magyar és az történelem érettségijét."


Én inkább úgy mondanám, hogy sose lesz jó jogász, aki egy magyar meg töri érettségit sem tud jól megírni.

2012. dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is az SZTE-re járok, ezt nálunk is elmondták beiratkozásnál, hogy mostantól csak nyomós indok esetén engedélyezik a passzív félévet. (sztem a munkát nem fogják nyomós indoknak minősíteni).
2012. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"a jó jogászok bekerülnek államira, nem pedig fizetősön szarakodnak..." Kár, hogy jogon EGYETLEN EGY állami hely sincs... Mint ahogy a kérdező is írta, csak költségtérítéses szak indul!! Kedves kérdező, szerintem add be jövőre is a felvételit, akkor nem kell halasztanod. Csaknem iratkozol be és kész. Hívd fel az egyetem Tanulmányi Osztályát, ott talán tudnak segíteni.
2012. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!