Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTEcon alkalmazott közgazdasá...

ELTEcon alkalmazott közgazdaságtan vagy Corvinus Gazdaságelemzés?

Figyelt kérdés

Egy nap tőzsdei elemző, akár befektetési bankár akarok lenni egy neves amerikai cégnél( mint pl a Goldman Sachs)

Matekból véleményem szerint nem vagyok rossz, az egyik legjobb vagyok fakton. Amikor a tanár azt mondja ezt a tételt tuti nem tudja senki bebizonyitani ( amit most veszünk először)akkor én kimegyek és megcsinálom. Ezt a tehetségemet kamatoztatni is szeretném pénzügyi pályán. Apukám szerint ,aki Igazgatóhelyettes(nem egy közértben) amikor itthon beszélünk valami mostani gazdasági eseményről: pl keretszámcsökkentés, naagyon jól átlátom a gazdaságot. E kettő szövődményeként esett a választásom erre a két szakra. Tudom Mindkettő fizetős.De 1. Ki tudjuk fizetni 2. Ezek szerintem nem büfészakok ugyhogy akár diákhitelt is felvennék, ha valami a következő 1 éven belül úgy adódna. A mesterképzést karriercéljaim miatt külföldön szeretném folytatni (akár hires amerikai, angol egyetemeken. Ismerősünk taanul kint, nem lehetetlen bejutni azokba) A kérdés adott, mely Bsc-vel lehetne nagyobb sikerem ezügyben? Az eltecon-on ugy olvastam harvard-os könyvekböl tanulnak, és az egyik tanár is a Yale-en kapott phd-t Valamint ez jól is hangzik egy önéletrajzon, Personal statement-en hogy Applied Economics. A Gazdaságelemzéssen elvileg durvább Matek van de ha magyarországon maradnék ugyanarra a mesterképzésre mehetnék mint az elte-vel. Továbbá ilyen szak kint nem is létezik. Economics analisys ? Finance analisys? Sehol sem találtam ilyen szakot csak ilyen munkát. Remélem tudtok segiteni a döntésben, bár csak 11.-es vagyok azért szeretem előre tisztázni magammal hogy mit is akarok.



2012. dec. 21. 18:52
 1/6 anonim válasza:

Szia!


Érdekes, amit mondasz, mert igazából egyik helyen sem befektetési bankárokat képeznek. Azt inkább pénzügy szakon lehet tanulni, csak abból meg nincs olyan színvonalas mint az általad emlegetett két szak. A hivatalos angol megnevezése a gazdelemző szaknak Economics. Ugyanakkor valószínűleg pontosabb lenne, ha az ELTE lenne Economics, és a Gazdelemző pedig Mathematical Economics vagy ilyesmi. Mindkettő kis csoportos, mindkettő baromi színvonalas, mindkettővel jó esélyed van külföldi mesterképzésre. Én egy picit az ELTE felé hajlok, egyrészt mert onnan mégis könnyebb kikerülni, másrészt mert a diákok nagy része külföldön tervezi folytatni/folytatja a pályafutását, és ezért szvsz. inspirálóbb lenne számodra a környezet. De a gazdelemzővel is jól jársz :)


Továbbá még figyelmedbe ajánlanám az ELTE alkalmazott matematika alapszakját. Specializálódhatsz elemzőnek, alkalmazott és elméleti matekra. Ha befektetési bankárnak készülsz, szerintem ott kaphatod a legjobb alapokat. Külföldre is ki lehet jutni vele.


Tehát attól függően, hogy mi mennyire fontos: ha a lényeg, hogy külföldön (elitegyetemeken) akarsz tanulni, akkor: ELTE közgáz (utána holtversenyben ELTE matek, BCE gazdel). Ha az a fontos, hogy befektetési bankár legyél (11.-be még nem kötelezném el magam teljesen, de nyilván nem ismerlek) akkor ELTE matek (utána BCE gazdel, majd ELTE közgáz).

2012. dec. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahhoz hogy befektetési bankár legyek, elit cégeknél, megkövetelik az elit egyetemeket a matekon is gondolkoztam én is.

Igazából ezek a befektetési bankárok ahogy néztem, nem feltétlen pénzügyeseket keresnek. Dolgozik ott mérnöktől fizukusig minden. Csak jól menjen a Matek. Plusz az hogy bankár legyek ahhoz egy lépcsőfok az elemző. Ugyhogy szernitem biztos ELTE lesz. Azt viszont még eldöntöm hogy melyik

2012. dec. 22. 11:20
 3/6 anonim ***** válasza:
én is eltecont mondanám elsőnek, szerintem itt gyiken sok jót találsz róla, nem írom le sokadszorra, a matek se rossz, én AK-val készülök biztosítási matek mesterre, oda is alapszak az alk. matek.
2012. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Fél éves kérdés, de azért ha még nézegeted a válaszokat megírhatnád, hogy melyik mellett döntöttél!

Kicsit olyan mintha én tettem volna fel a kérdést ( annyi kivétellel, hogy nincs külföldön ismerősöm:))

és szintén ugyanezen szakok között hezitálok, hogy melyik is legyen...

2013. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésed stílusából látszik , hogy nem vagy olyan okos mint amilyennek tartod magad és álomvilágban is élsz. Ha gondot okozna a 465 pont elérése akkor ne áltasd magad a külföldi (elit)egyetemekkel. "A kérdés adott, mely Bsc-vel lehetne nagyobb sikerem ezügyben" :D Ennyire nem érted a rendszerek közti különbséget?

Anyukám( aki nagyon szép) azt mondta nekem , hogy én vagyok a legszebb a világon úgyhogy én inkább modellkedem most már.

Ui: Remélem átjött a végén a célzásom , nem sértésnek szántam , de lehet hogy így hatásosabb volt. Bocsi , ez őszintére sikeredett.

2016. máj. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Lassan 7 év eltelt. Végül melyik alapszakot választottad? Sikerült kijutni az USA-ba mestert csinálni? :)

2019. márc. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!