Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes ma tanulni egyetem...

Mit érdemes ma tanulni egyetemen/főiskolán, amivel később el is lehet helyezkedni?

Figyelt kérdés

Tudom,biztosan tömegkérdés már ez.

de 21 éves lány vagyok,és fogalmam sincs mit lehetne...

Matekból mindig is csapni valóan rossz voltam,úgyhogy kérlek ilyeneket ne írjatok.Az emberekkel kapcsolatos/emberközpontúbb dolgok érdekelnének jobban.

Ja és még egy olyan plusz kérdésem lenne,hogy szerintetek levelezőn is el lehet végezni egy szakot,mmint gondolom,hogy igen,de biztosan nehezebb ,hogy nem jár be az ember,és vajon az adott időn belül be lehet fejezni? Persze ez biztosan sok mindentől függ,de,ha monjuk rendesen tanul az illető,akkor csak nem húzódik el a dolog annyira,és nem kell annyiszor ismételnie egy félévet,vagy nem tudom...

Előre is köszönöm nagyon!!:)


2012. dec. 23. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyat, ami érdekel. Ha nincsi lyen, felesleges egyetemen gondolkodnod. Igazából rejtély nekem, hogy miért döntik el emberk előbb azt, hogy egyetemre mennének, mint azt, hogy mit dolgoznának.

És levelezőn is el lehet végezné sok mindent.

2012. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen,igazad van,mintha mindenki egyetemre akarna menni,én is attól félek kicsit bevallom őszintén,hogy talán csak a társadalmi elvárásoknak akarok megfelelni ezzel...

Nem szabadna azt hinnem,hogy,akinek nincsen diplomája ,az nem ugyanolyan értékes ember,nem is nézem le azokat az embereket nem arról van szó,csak mintha én mégis csak azt tudnám elképzelni számomra,mert a végén mindig oda lyukadok ki,hogy egy diploma mégis csak kellene.

Ettől függetlenül ,igen ,én is azt tartanám a legfontosabb szempontnak,hogy olyat tanuljak ,ami érdekel,csak ezt sem egyszerű eldönteni...:/

2012. dec. 23. 12:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha nagyon nem megy a matek, akkor sok minden kiesik. A mérnöki karokon elég durván van matek, a gazdasági részlegen is, ezt tapasztaltam, és biztos vagyok benne, hogy a biosz-kémia vonalon is vannak reál dolgok. Ezekre valószínű nem mennél, akkor mi marad?


Mehetsz pl. jogra, de ott sem egyszerű elhelyezkedni, főleg ha nincs szakmabeli ismerősöd, aki segítene neked.


A másik lehetőség a bölcsész kar, ott ha érdekelnek a nyelvek és könnyen meg tudod tanulni őket, az pozitív tulajdonság, még ez az, amivel nagyobb esélyed van elhelyezkedni, a többivel közel esélytelen. Bár megjegyzem, ha egy milliót fizetnének se mennék angolt vagy más nyelvet tanítani iskolába, mert borzalmasak a mai középiskolások (a szüleim tanárok). Ezt azért mondom, mert említetted az emberekkel kapcsolatos dolgokat.


Levelezőn is meg lehet csinálni, azt hiszem, nekik kicsit más az anyag, ha jól tudom, bizonyos időközönként be kell járni nekik is. Keress rá az oldalon a levelezősökre, biztos vannak ezzel kapcsolatos kérdések.


Én azt mondom, hogy inkább menj OKJ-ra. Ha elvégzel egy jó szakmát, azzal is el tudsz helyezkedni. Ha emberekkel szeretnél foglalkozni, ott van pl. a szociális gondozó. Barátnőm azt végezte el, matek nem sok volt neki. Most abból áll a napja, hogy idős emberekkel foglalkozik. Hozzáteszem, ez rendkívül fárasztó és nehéz munka.

Masszőr is lehetsz, vagy a vendéglátással is megismerkedhetsz. Rengeteg lehetőséged van, nézz szét, nem kell rögtön egyetemre gondolni, először én is OKJ-t végeztem.


Remélem, tudtam valamennyit segíteni :)

2012. dec. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Ne haragudj,hogy csak most válaszolok!

Igen ,segítettél ,és köszönöm szépen!:)

2013. jan. 17. 12:54
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem szegeden felvételizz a jgypk vagy etszk-ra :) alacsonyak a pontok, elvileg jó a társaság, és diplomát is kapsz :)
2013. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!