Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy van most, ha egyetemen...

Linkoln kérdése:

Hogy van most, ha egyetemen kémia és fizika szakos tanárnak megyek, mint hiányszakok, akkor kapok támogatást az államtól, első évtől? Vagy honnantól? Mire adják?

Figyelt kérdés
Első évben nincs smemi tanári cucc, csak ala kémia meg fizika akár tanár akarsz majd lenni, akár nem?
2012. dec. 23. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. Nem kapsz támogatást, mire fel? Ha jól tanulsz, akkor ösztöndíjat, mint mindenki más. Felvételizel vmelyik szakra, mikor szaksodás van, akkor meg felveszed a másik szakot. Általában az 2. félév végén vagy a 3. félévben szokott lenni a szakosodás. Az alaptárgyaidon kívül a főszakodon tanulni fogsz még egy csomó ökörséget is, a minor szakon is lesz még egy egy rakat
2012. dec. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom onnan szedte, hogy most azzal hitegetnek minket, hogy akár 75 ezer forint / hó ösztöndíjat is kaphatnak azok, akik hiányszakos tanárnak tanulnak az egyetemen...

Mesterképzésben van tanári képzés. Előbb elvégzed alapszakon vagy a fizika vagy a kémiát, aztán felveszed minorként a másikat és aztán tanári mesterképzés.

2012. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 sweeney ***** válasza:
75%

Nem egészen kedves válaszolók, jövőre osztatlan lesz a tanárszak.


[link]

2012. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Valóban onnan vettem hogy hitegetnek, rádióban hallottam hogy ezt tervezik.

Mit jelent hogy osztatlan lesz? Sajnálom a tudatlanságom, de nem vagyok kiiskolázva a témában, nem tervezem régóta a felsőfokú végzettséget, de ez a magas ösztöndíj, pont kémias fizika szakra ami tetszett korábban is mert elvileg könnyű vele munkát találni, felkeltette az érdeklődésemet.

2012. dec. 23. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!