Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet "ingyen" még egy szakot...

Lehet "ingyen" még egy szakot kezdenem?

Figyelt kérdés
Már van egy szakom ELTE kémia, de szeretném hozzá felvenni az ELTE fizikát is. Ilyenkor az államilag támogatott félévek, hogyan számítanak? Pl. az első félév elvégzése kémiából és fizikáből az őszi szemeszterben egy vagy kettő államilag támogatott félévnek felel meg?

2012. dec. 21. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ahogy tudom kettő. így is az ésszerű.
2012. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a párhuzamos képzést megszüntették tavaly decemberben azaz , hogy két szak egy félévnek számít. elkezdheted ingyen, de akkor mesterképzést már csak fizetősön tudsz elkezdeni.
2012. dec. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Melyik tárgyból lehet majd csak fizetős az MSc? Mindkettő vagy amelyiket később vettem fel?
2012. dec. 21. 17:45
 4/11 anonim ***** válasza:

már duplán számolják. én is két szakra járok (kémia és matek), de már végzek. nekem még nem számolják duplán.

de ahogy előttem is mondták, felveheted ingyen a szakot, csak elfogynak a féléveid.

2012. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És olyat lehet, hogy akkor perkálok a BSc félévekért úgy, hogy még kijöjjön az MSc államilag támogatottra? 2011-ben felvételiztem, úgyhogy még rám az akkori feltételek és félévi díjak számítanak(?).
2012. dec. 21. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:
igen,olyat csinálhatsz,hogy a fizikát fizeted, és marad a kémia állami, így maradnak ingyenes féléveid is. Az aktuális tandíj vonatkozik rád is, tehát ha szeptemberben szeretnéd megkezdeni,akkor az ott meghirdetett összeg
2012. dec. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És azzal mi lenne ha a kémiát fizetném, mivel abból még a régi tandíj lenne (tehát olcsóbb) és úgy hoznám ki, hogy a fizika viszont legyen államilag támogatott?
2012. dec. 22. 08:59
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor is a mostani tandíjat kellene fizetned illetve az sem biztos, hogy külön kérésre átraknának fizetősre kémiából.
2012. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az egyik ismewrősöm így csinálta: ő fizika BSc-t 5 év alatt végezte el, és, hogy az MSc-je ingyenes legyen két félévet fizetett. Csak ezért voltam kiváncsi.
2012. dec. 22. 13:12
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem így is megoldható,ha engedélyezik az átsorolást. Tanulmányi osztályon érdeklődj,az a biztos :)
2012. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!