Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira szeretnék menni,...

Az orvosira szeretnék menni, mi a teendőm? (további lent, kérlek olvassátok el)

Figyelt kérdés
Sziasztok4 Rengeteg kérdésem lenne, de tudom, hogy nem tehetek túl sokat fel.Szeretném, hogy aki válaszol, az kizárólag építőjellegűen szóljon hozzá. 11.es diák vagyok, 5éves gimnáziumba járok.A nyelvek tanulása az erősségem, de nagyon érdekel a biológia, szeretek vele foglalkozni, és mindigis állat orvos szerettem volna lenni. Vagy szülész.Sajnos a továbbtanulási lehetőségek folyamatosan változnak.De én végképp tájékozatlan vagyok, és sajnos a szüleimtől sem tudok meg többet.Tapasztaltabb emberektől szeretnék érdeklődni, milyen lehetőségeim vannak.Tehát annyival tisztában vagyok, hogy nem kis ponthatárt kell elérnem, és mindenképpen szükségem van egy biológia ill. fizika, vagy kémia érettségire. Ennyit tudok konkrétan, szeretném tudni a további teendőimet ilyen célokkal. Körülbelül mennyi ponthatárt kell elérnem, elég e középszintű az említett tárgyakból, vagy feltétlenül emeltszintű érettségi kell? Mennyire lehetetlenek a jövőbeli terveim?
2012. dec. 25. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
orvosira 2 emelt kötelező. elvileg jobban jársz ha a kémiát választod fizika helyett, mert több hasznát fogod venni az egyetemen.
2012. dec. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 emelt, ez tiszta. De ez lehet pl. 2 nyelvből is?
2012. dec. 25. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Biosz és kémia vagy fizika
2012. dec. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bioszból kell emelt és kémiából vagy fizikából. Másból hiába teszel, nem számítják be pontként, viszont a 2 (biosz és kémia/fizika) kötelezőből felvételi követelmény az emelt.
2012. dec. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szia! Én harmadéves vagyok a szotén és kb. ugyanígy indultam neki, mint most te. :) Ötéves gimibe jártam, magyar faktra, plusz németből is penge voltam, sokáig úgy gondoltam, hogy ezzel megyek tovább, aztán 12. félévben jöttem rá, hogy én orvosira akarok járni. Féléves lemaradásomat behozva összekaptam magam kémiából meg bioszból. 13. végén emeltszintűztem ezekből. De a magyar faktot sem hagytam ott, az is érdekelt, viszont abból maradt a középszintű. Lényeg a lényeg, hogy szinte az utolsó pillanatban jött a reveláció és mégis sikerült bejutnom! :) Innentől kezdve azt mondom, nincs lehetetlen! Kb. 420-430 pontot kell összeszedned, attól függ, hova szeretnél menni, meg persze, hogy hogy variálja a mi királyunk a felsőoktatási törvényt a jövőben. Kell majd nyelvvizsga is, anélkül nem tudsz bejutni, lehet, hogy már kötelező is. Biztos ügyes leszel, meg fogod tudni csinálni! ;) Bármi érdekel, nyugodtan írj privátot!
2012. dec. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden sikerül, ha tesznek érte! Bár kicsit érdekes hogy állatorvos, vagy szülész között imbolyogsz. Bár ez inkább kedves és aranyos! :) Én harmadéves medikus vagyok, Pécsre járok. Én fizikával jöttem az egyetemre, de nem voltak nagy bajaim a kémiával, (régebben egyébként a fizika volt a kötelező felvételi tárgy, ez is prezetálja hogy sokkal több köze van az orvostudományhoz mint a kémiának, és aki ennek ellenkezőjét állítja, az bizony eltévedt nagyon) Na szvl, bármit is választasz, kémia vagy fizika, nagyon alaposnak és precíznek kell lenned, de van időd bőven. Igen, most két emelt szintű kell, de hidd el, a szorgalom meghozza gyümölcsét, és az egyetemen is kifizetődik! Szívből szurkolok neked, bármelyik orvosit is választod, nagyon jó döntést hozol!!
2013. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!