Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tennem, hogy pszichol...

Mit kell tennem, hogy pszichológus legyek?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, 6 osztályos gimnáziumba járok. Ha jól belegondolok, akkor a művészeteken kívül csak a pszichológia érdekel. Tudom, hogy szinte tökéletes bizonyítvány, és érettségi kell hozzá, hogy felvegyenek. Jól jegyeim vannak, nem tanulok sokat, ha többet tanulnék, képes lennék a kitűnő bizonyítványra. Az egyik tanárom, akinek elmondtam, hogy pszichológus szeretnék lenni, szinte azonnal lebeszélt, mondván, hogy eddig alíg vettek fel pszichológusnak gyereket az iskolából,úgy se fognak engem sem. Valóban ilyen elérhetetlen dolog? És ha komolyan gondolom, milyen tantárgyakat tanuljak nagyon? (hallottam, hogy a biosz az kell, de az megy is :)Miből kell esetleg emelt szintű érettségi? A válaszokat előre is köszi! :)
2012. dec. 25. 18:06
 1/2 anonim válasza:

Biológiából AJÁNLOTT, hiszen ilyen szakon anatómiát is tanulnál.

És hogy mik kellenek hogy bejuss? Kapcsolatok....

Vagy pedig bioszon kívül pár emelt érettségi meg tökéletes hozott jegyek. Kb.

2012. dec. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

a pszicho-n egyelőre elfogadnak szinte minden érettségit (történelem, magyar, biosz, nyelv..), ezek valamelyikéből várnak el jelenleg egy emelt szintű érettségit, és egy középszintűt. a ponthatár húzós, de még van állami támogatott hely. az persze kérdéses, a te felvételi időszakodban mi lesz (bizonyára több emelt, stb), de jelenleg ez a helyzet.

annyira egyébként nem vészes, én is ide akarok jelentkezni.

18/L

2012. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!