Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológusi illetve pszichológus...

Biológusi illetve pszichológusi pályához milyen fakultáció és érettségi szükséges?

Figyelt kérdés
Persze gondolom egyetemenként változó, de amelyik egyetemhez tartozót írjátok biggyesszétek oda legyetek oly kedvesek s még egy kérdés lenne, hogy melyik keres jobban(kérdőjel), persze külföldön..ill a pszichológus itt hazánkban...

2012. dec. 15. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkettőhöz a biosz fakt a leghasznosabb, bár pszichon nem kötelező felvételi tárgy, oda elég sok mindent elfogadnak. Biosszal kutatóként sztem elég jól lehet keresni, tanárként meg biztos el tudsz helyezkedni, pszichológiával meg nagyon nehéz lesz elhelyezkedni, mivel annyi van belőlük...
2012. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Lehet kicsit későn reagálok, de azért leírom az infóim.


Pszichológiára sokkal nehezebb bejutni. Köszönhető ez a magas ponthatárnak (ált. 450 pont) és a túljelentkezésnek. Az érettségi vizsgakövetelmény itt: kettőt kell választani: biológia v. magyar v. matematika v. történelem v. egy idegen nyelv(legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

Mint mondtam, nagy a túljelentkezés, elég felkapott lett mostanában. Így lehet a jövőben nem lesz rengeteg álláslehetőséged, ami nagyban befolyásolja a fizetést. Ennek ellenére ha sikerül jól elhelyezkednek, akkor átlagban olyan 200 ezer körülire becslik a keresetet. Persze ez lehet jóval magasabb, alacsonyabbat viszont kétlem.


Biológusra a ponthatárok elég alacsonyak, bár ez nagyon egyetem függő. Szegeden és Debrecenben ha jól tudom szinte elég az alapkövetelményt, azaz a 240 pontot elérni, viszont az Eltén már 380 pont a határ. Az érettségi követelményei is lazábbak: kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. szakmai előkészítő tárgy (azaz elég két középszintű). Átlag keresetet 100 ezer körülire becsülik, de ez nagyon szakosodás függő. Még az egyetemen eldől a dolog, a molekuláris biológia későbbi elhelyezkedésben elég távol áll az ökológiától, szóval ebben szerintem nem lehet pontos fizetést meghatározni.


Külföldi fizetésről sajnos nincs infóm. Remélem tudtam segíteni.

2013. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!