Egyetemi szinten melyik képzésnek van a legnehezebb matekja?

Figyelt kérdés
Én a matematikus, villamosmérnök, fizikusra tippelek. Ezeknek mi volna a sorrendje matek nehézség szempontjából?

2012. dec. 26. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a matematikusnak......
2012. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a matematikus az első, utána már necces, valójában nem tudom.
2012. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nyilván a matematikus a befutó :D

utána hatalmas szakadék

A villamosmérnök, mérnökinfó, proginfó matek önmagában brutálkemény, a matekszakhoz képest viszont csak bohóckodás

utána jön a gépészmérnök, vegyészmérnök, építőmérnök stb. de ezekkel egy szinten lehet a gazdaságelemzői és az alkalmazott közgáz matek is

2012. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én végzős matek szakos vagyok, de vegyészmérnökiről jöttem át. a mérnöki matek is nagyon nehéz, de a matematikuséval össze sem hasonlítható. egy másik szaktársam proginfóról jött át, azt mondta az is nokedli volt ehhez képest. a közgazdászok matekja meg egy vicc. szóval a matematikussal senki se veszi fel a versenyt. mondjuk ez érthető is. talán a fizikusoknál lehet még viszonylag kemény szitu magasabb szinten.

szóval matematikus, fizikus, mérnök, infós, közgazdász. ilyen szerintem a sorrend.

2012. dec. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 és fél éve végeztem az ELTE-n fizikus szakon. A matematikus nyilván sokkal nehezebb a matematika szempontjából, de fizikus szakon is nyomtak 5 félév tömény és absztrakt analízist, amit szerintem egyik mérnöki szakon sem, és amiből szerintem majdnem minden mérnökhallgató megbukna. Még olyanok is bukdácsoltak nálunk belőle, akik egyébként nagyon jók voltak fizikából. Ezen kívül a vektoranalízis volt még kicsit húzós, tekintve, hogy ezt rögtön első félévben adják, amikor az ember frissen kikerülve a középiskolai padokból szeptemberben még csak a vektor definícióját tanulja, decemberben meg már vektormezőket integrál tölcsér alakú felületekre - persze papíron, és nem számítógéppel. :)


De mindez majdnem 10 éve volt, amikor még nem volt bolognai rendszer. Viszont a nehézségi sorrend valószínűleg most is ugyanaz, azaz:


1. matematikus

2. fizikus

3. bármilyen mérnöki szak

2012. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a közgazdászok matekja meg egy vicc"

jó, te matek szakos vagy, te ne májerkodj :D

hát nem tudom, egy átlag hallgató szerintem vért izzad az alkalmazott közgáz matek részével (nyilván nem a belsőpusztaböhönyei magánfőiskolán, hanem valami normális helyen)

a fizikusról meg is feledkeztem, valóban, az azért komolyabb / absztraktabb / szivatósabb matek, mint egy gépész, villamos, vagy vegyész

2012. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is az 5. válaszadóval értek egyet, 1. matek, utána fizika, majd mérnök, majd info, és végül közgáz.
2012. dec. 28. 00:16
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én a BME-n vagyok villanyos, éppen most szenvedek Matek A1-gyel, első vizsgán egy pont hiányzott, megbuktam belőle. Pedig mi aztán semmi "komolyat" nem veszünk. Halmaz, vektor, határérték, derivál-integrál. Na jó, van egy SzámTudunk, ami végülis szintén matek, kombinatorika és gráfelmélet.

A barátnőm ELTE ProgMat-os, neki jópár matekos tárgya van, nem tudom pontosan (mélyebben is veszik a dolgokat, mi kimondjuk, oké így van használd-ők bizonyítják).

Van haverom ELTE fizikán, a matekja keményebb egy fokkal, mint az enyém (nem sokkal), viszont van külön vektoralgebrája-na a jóistennek se kívánnám, amit a füzetében láttam a srácnak.

A matekosoknak ezt találtam: [link]

Aki van viszont gépész, közlekedési haverom, ők olyan matekot tanultak (eddig), mint én. Szóval szerintem Matematikus-Fizikus-Programozó (vagy bármilyen alkalmazot) matematikus-Bármilyen mérnök lehet kábé a rangsor.

2012. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mérnök meg infó... Szerintem a mérnökinfón nehezebb és tudtommal több is a matek, mint bármely más mérnöki karon.
2012. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!