Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átléphető-e a 8+4 osztályos...

PTB kérdése:

Átléphető-e a 8+4 osztályos iskolarendszer, a szülő által (általam) vélt tehetséges gyermek számára? Létezik-e gyorsított program, nagyobb lépték az alap, majd a középfokú tudás megszerzésére?

Figyelt kérdés
Sajnos látom a napi gyötrelmét a gyereknek, amivel a jelenlegi óvoda foglalkoztatja, miközben itthon olvas és ír, ha szükségesnek látja (mert magától megtanulta). Bűnnek tartanám az elsős tananyag oktatására beíratni... Van alternatívánk?

#tehetség #gyorsított-képzés #felkarolása
2012. dec. 26. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Magániskolában biztosan lehetséges, gondolom osztályozóvizsgát kéne tenni.

Emlékszem én is nagyon utáltam az ovit, mert nem érdekeltek a gyerekes dolgok, a buta játékok, ráadásul ezért egy plusz évet is kellett járnom (nem barátkoztam a többi gyerekkel, főleg a lányokkal, inkább legóztam csendben, ezért alkalmatlannak ítéltek -.-" ).

Az első osztályban, bár néha unatkoztam (mivel tudtam már írni, olvasni, számolni), de azért sokkal jobban szerettem. Fel is figyeltek rám a tanító nénik :)

Úgy gondolom, hogy kár lenne kihagyni az első osztályt, hiszen ilyenkor alakul ki a közösség, ilyenkor ismerkednek az iskolával, ha a második osztályban kezdene a gyermeked nehezebben menne a beilleszkedés.

2013 szeptemberben kezdi az iskolát?

2012. dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként furcsa, hogy a matematikáról nem írsz, bár gondolom azt is tudja, ha ki akarjátok hagyni az első osztályt. Akárhogy is, ezeken kívül mást is tanítanak.

A legfontosabb, pedig, hogy az első osztályosok együtt fedezik fel az új környezetüket, könnyebben szereznek barátokat, hiszen nem ismerik általában a többieket; a tanító nénik is sokkal figyelmesebbek. Arra nincs esetleg lehetőség, hogy ne kelljen az oviban több évet tölteni? Vagy ez már az utolsó év?

2012. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első osztály a szocializáció miatt nem kellene kihagyni. Más amikor a gyerek egy második osztályba belecsöppen egy olyan közösségbe, ami már egy éve együtt van.

(Nálunk ezelőtt 20 évvel az osztály fele tudott írni-olvasni, mivel az oviban megtanították őket, így a suliban egész sokáig egész nap látványosan unatkoztak, és látva, hogy ki meddig jutott, nem sok embernek vált előnyére)

2012. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
biztos megoldható. nekem is van most egy szaktársam, akinek általánosba volt olyan osztálytársa, aki az első 4 évet magántanulóként két év alatt elvégezte. de nem biztos, hogy rendesen átgondoltad a dolgot, mert ott is baromira senki se barátkozott egy 2 évvel fiatalabb, ráadásul náluk okosabb gyerekkel. ilyen korba még nagy különbség van, mint fizikai, mint szellemi érettség terén 1-2 év korkülönbségnél. szóval szerintem ne piszkáld szegény gyereket.
2012. dec. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!