Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség a környezetmérn...

Mi a különbség a környezetmérnök és a természetmérnöki szak között? Melyiket érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 29. 14:04
 1/7 A kérdező kommentje:
A harmadik amit jelölök az a környezetgazdálkodási agrármérnök! Csak a sorrendet nem tudom még... Melyiket ér többet?
2012. dec. 29. 14:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A természetVÉDELMI mérnök a természet védelmével, a környezetmérnök a környezetvédelemmel foglalkozik. A körny.gazd. agrármérnök is környezetvédelemmel foglalkozik szerintem, de inkább a mezőgazdaság, mezőgazdasági termelés kapcsán.


Mind a három büfészakká lett téve és nem fogsz munkát kapni.

Igazából szép célú, szép és érdekes szakok, de nem Magyarországon és nem most. :/

2012. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Bocsi az elírásért... Nem számít, hogy kapok-e munkát. Csak egy diploma kell egyéb okokból. De ha már megcsinálom akkor olyat szeretnék aminek van értelme és a természettel/környezettel foglalkozik.

2012. dec. 29. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De akkor minek tanulod?


De ennek fényében mindegy.


A környezetmérnöki a rosszabb helyeken könnyű, ezt biztos forrásból tudom. :D A jobb helyeken viszont nehéz nagyon.

A többit nem tudom.

2012. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mire vagy még kíváncsi? :) Hátha tudnék segíteni...
2012. dec. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nota25 válasza:

egy kérdés,,akkor miulyen agrár-környezetvédelmi képzésnek vam értelme?


Vagyis a mai helyzet az, hogy ha nem vagy gépész-villamos mérnök akkor teljessen mind1.


Csináld azt amihez kedved van, ez a legfontosabb...., de a természetvédelmi szak tényleg nem valami jó, hacsak nem tudsz Nemzeti Parknál elhelyezkedni, de oda már most megvannak az emberek. Amúgy a környezetmérnök tényleg nem rossz....a környezetgazdász mérnök nem lehet olyan rosz, csak sajna sok helyen van és nem versenyképes...az még engem is érdekel.

2013. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Utolsónak: Tényleg alig van hiányszakma ma már, de a felsoroltak a legpiacképtelenebbek közé tartoznak. Ugyanannyi munkanélküli/szakirányú képzettséget nem igénylő munkát végző környezetmérnökről hallottam, mint BTK-sról összesen.


De mondjuk ha Kérdezőnek megvan, hogy mit fog csinálni és ez csak egyéb okokból kell, akkor mindegy.

2013. jan. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!