Így tanuljon az ember?

Figyelt kérdés
Egy-két szakma kivételével mindre rámondják, hogy á, semmit nem érsz vele, azzal a papírral kitörölheted, külföldön szóba se állnak majd veled, 100%-os felsőfokú nyelvvizsga nélkül ne is próbálkozz, meg hogy ez a minimum, ez alap, nehogy azt hidd, hogy elájulnak majd tőled. Mi motiválja akkor az embert? Lelkesedés és öröm nélkül nem lehet igazán jól csinálni semmit. Azért kell tanulni, hogy aztán méginkább megvessenek a "sz@rt sem érő diploma" miatt, mint amikor még csak érettségi volt? Ha se erkölcsi, se pénzbeli megbecsülés nem jár, akkor mi hajtsa az embert a célja felé? (Egyáltalán mi lehet így a cél?) És mi ebből a kiút? Akár belföldi, akár külföldi munkavállalás témájú kérdést olvasok, mindenhol csak lehúzzák, frusztrálják, elkedvetlenítik az embert. (Persze ettől még lehet igaz, amit írnak.) Hogyan érdemes elkezdeni a kitörést, ha egyáltalán lehetséges?

2012. dec. 30. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nézd, lehet mások baromságaira hivatkozni, hogy kihúzd magad a tanulás alól.

Illetve lehet tanulni is. A Te választásod.

2012. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Visszaolvastam, amit írtam, és tényleg úgy hangzik, mintha ürügyet keresnék a tanulni nem akarásra, elnézést a félreérthetőségért! Tanulni akarok, és fogok is, régen a suliban szerettem is tanulni, akkor még nem foglalkoztatott a megélhetés, későbbi nyugdíj, elhelyezkedés stb. Akkor bele tudtam feledkezni, és élvezni. Tehát nem csak észben, hanem lélekben is átadtam magam (mint a gyerekek). Most viszont már nem tehetem meg, hogy csak azzal foglalkozzam, ami érdekel, mert sok más tényezőt is be kell kalkulálni. Kereskedelem, informatika, jog mind nem az én világom, és fogalmam sincs, hogy milyen úton induljak el. Az tettrekészség megvan bennem, de nem mindegy, hogy ezt mibe fektetem bele. Olyan környezetben és területen dolgoznék szívesen, ahol azt nézik, amit tudok, nem azt, hogy mit nem, és hol lehet valami hibát találni. Persze a hibákat javítani és a hiányosságokat pótolni folyamatosan kell, és erre fel is kell hívni a figyelmet, de nem mindegy, hogy hogyan. Ha engem bárorítanak és segítenek, attól nem ellustulok vagy elbízom magamat, hanem ez motivál arra, hogy fejlesszem magam. Valaki meg fordítva működik, neki az kell, hogy kritizálják, frusztrálják, mert az hajtja őt előre, hogy nem akar mégegyszer abba a megalázó helyzetbe kerülni. Az utóbbi tipusú embereknek kedveznek a mostani (vagy inkább itteni?) körülmények, amit nem sajnálok tőlük, csak hát itt van az én fajtám is. :) Teljesen tanácstalan vagyok. Testhez álló munka és éhenhalás, vagy normálisabb fizetés mellett szenvedés - ez itt a kérdés. Tanulnék valami teljesen újat is, de egyetemre, nappali tagozatra nem tudnék járni, okj-s tanfolyamok iszonyat drágák. Esti fősulis szakokat lenne érdemes nézni? Vagy milyen lehetőségek vannak még? Van valakinek tapasztalata, aki esetleg a tévút felismerése után elölről kezdett mindent?
2012. dec. 30. 15:12
 3/11 A kérdező kommentje:
A "mások baromságai"-t úgy értetted, hogy nem feltétlenül állja meg a helyét az a sok lehangoló "úgyse fog sikerülni" hozzászólás? Ha van cél előttem, akkor nagyon tudok dolgozni, de ha nem lebeg a szemem előtt, hogy miért is csinálom az egészet, akkor olyan hiábavalónak tűnik minden.
2012. dec. 30. 15:16
 4/11 anonim ***** válasza:

Természetesen túloznak, akik állandóan mindent leszólnak. A jól ismert "bölcsészek a mekiben" című szólamtól kezdve egészen "van munkanélküli ismerősöm három szakmával"-ig mind túlzás, távol áll a valóságtól. Szeretnek az emberek rinyálni, csak az a gond, hogy az ilyenek nem is siekresek.

Hogy mit csinálja, azt igazából Te tudod eldönteni tekintetbe véve, mik is pontosan a lehetőségeid.

2012. dec. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez most egy kis biztatást adott, én is mindig ezt hallom, hogy bölcsész diplomával mekibe lehet csak menni, meg hogy xy ismerősének az ismerőse a három diplomájával takarít. Meg hogy külföldön az adott ország nyelvét anyanyelvi szinten kell beszélni, bár most olvastam épp egy olyat, hogy Dániában elegendő (legalábbis kezdetnek) az alapfokú nyelvtudás.
2012. dec. 30. 15:35
 6/11 A kérdező kommentje:
alapfokú angol nyelvtudást akartam írni a végére
2012. dec. 30. 15:35
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ez már nekem is megfordult a fejemben, mint neked.

De úgy vagyok vele, hogy magam miatt tanulok. Igen, bölcsészkaron vagyok (nyelvi). Lehet büfészak, de azt bírom mikor olyan mondja aki maga nem egyetemista :) Úgyhogy azért is kitartok, hátha jobb lesz.

2012. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A biztatás egy remek dolog... Ez tény. De basszus! Nehogy már az önsajnálat mocsarában dagonyázz azért mert a kishitű és pesszimista emberek fikázzák az álmaid! Ha ennyire befolyásolható vagy, akkor inkább ne kérd ki mások véleményét! Szedd össze magad, neked még nem volt rendes célod, az tuti. Akinek van célja (nagybetűs) az nem fogja sutba dobni néhány idióta rinyálása miatt. Te éled az életed vagy valaki más? Igen, vannak emberek akik három szakmával is takarítanak. Ennek több oka lehet. Pl szerencsétlenek, nem tudják eladni magukat, stb... Plussz sok ember nem azért nem dolgozik mert béna, hanem mert rohadt nagy a munkanélküliség az országban. Külföldön pedig akár minimális nyelvtudással is el lehet indulni. Az emberek különbözőek. Valaki diploma nélkül is megállja a helyét az életben, van aki még azzal sem. De egy biztos: az előbbi típus valószínűleg elengedi a füle mellett azokat a nem éppen inspiráló mondatokat amiket te előszeretettel magadévá teszel. Most képzeld el, hogy jól képen töröllek. Ok. Kéred a párját? Meghallgathatod mások tanácsát, véleményét, de ez nem egyenlő azzal, hogy hallgatnod is kell rájuk. Na menj, keress egy rendes célt magadnak. Te másért vagy magadért akarsz tanulni? Ha magadért, akkor már meg is válaszoltad a motivációra vonatkozó kérdésedet. Ha másért... Nos akkor valóban hagyd a francba az egészet.
2012. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: sok szerencsét kívánok neked! :)


Utolsó, éppen azon vagyok, hogy megtaláljam a helyes utat és a céljaimat, de ez egy folyamat, nem megy egyik pillanatról a másikra, és a keresésnek része lehet néha egy-egy elkeseredettebb periódusban eleresztett kifakadás. :) De vettem a lapot, a stílusoddal nyilván arra akarsz ösztökélni, hogy ne sajnáljam magam, hanem álljak talpra, és előre! Teljesen igazad van, és köszönöm a véleményt. :) Kizárólag magam miatt viszont nem tanulhatok, mert sok mindent figyelembe kell vennem, nem mindegy, hogy ha lesznek gyerekeim, akkor tudom-e majd etetni őket, vagy hogy nyugdíjas koromban lesz-e pénz a számlákra. A sok szempontot összegyúrva kell majd, hogy kijöjjön valami eredmény. Aztán ott van a többi ember véleménye, amire nem kellene adni, de én azt mondom, más kárán tanul az okos, tehát meghallgatni (elolvasni) mindenképp érdemes, az már más kérdés, hogy mindebből ki kell szűrni valahogy a valós tapasztalatokat, hogy figyelmen kívül tudjam hagyni azok siránkozását, akiknek egyéb okokból nem jött be az élet.

2012. dec. 30. 17:49
 10/11 anonim ***** válasza:

nagyon kevés az olyan ember (aki marha szerencsés igazából),aki azt szereti, amiben tehetséges és ez "mesterség" még keresett is meg jól is fizet.


sajnos ez van. szorgalommal és egy kis szerencsével sok mindent el lehet érni az életben. próbáld meg kitalálni mit akarsz és azt a lehető legmagasabb szinten művelni. (és itt olyan szempontok legyenek a szemed előtt, amik számodra fontosak pl.: jó fizetés, munka szeretete, elismerés stb stb)

2012. dec. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!