Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika mellé a jog vagy...

Informatika mellé a jog vagy a közgáz a jobb választás?

Figyelt kérdés
Szeretnék másoddiplomát csinálni informatikához, hogy valami speciálisabb informatikai dologgal foglalkozzak a jövőben. (fizetős, levelező) A villamosmérnök túl húzós lenne, a fizika annyira nem megy jól, hogy ezt be merjem vállalni. A közgáz előnye, hogy jó voltam matekból, plusz lehetne távoktatásban végezni. Gazdaságinformatikus alapszakot időpazarlásnak érezném, mivel már van egy mérnöki BSc-m. A jogot relatív érdekesnek tartom, és úgy vélem informatikus+jogászból nincsen sok, tehát foglalkozhatnék mindenféle szerzői jogokkal, adatvédelemmel, ilyesmivel. Hátránya, hogy 5 év, húzósabb, mint a közgáz. Mit javasolnátok? (Normálisan tettem fel a kérdést, normális válaszokat várok, köszi)
2012. dec. 30. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

A közgáz jobb lenne info mellé, a jog elég távol áll ettől a területtől, szerintem. Ha megy a reál, akkor mindenképpen! :)

Én jogot tanulok, ügyvédnek készülök, egyéni vállalkozói pályára, de az informatika lett volna a másik opció, ha nem lennék hülye a reálhoz, tényleg érdekes mindkettő. De érdemes inkább egymáshoz közel álló szakpárt választani, ha 2 diplomát szeretnél.

MA szakra nem gondoltál? Lehet, hogy az sem lenne rossz, bár nem tudom, hogy az info szakterületen milyen MA-k vannak és téged érdekelnének-e. :)

2012. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ügyvéd, egyéni vállalkozó pályára... ne csak melegedni járj már be; hogy lehet ilyen hülyeséget írni?!
2012. dec. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első!


Köszi a választ. Lehet, hogy rosszul tudom, de az infokommunikációs jogi területnek nem a médiainformatikához van köze? Vagy pl. egy informatikai igazságügyi szakértőnek nem ez a két végzettség szükséges? Nem hinném, hogy annyira távol állna az informatika meg a jog, de lehet, hogy én gondolom rosszul.

Humán és reál oldalam is van, szeretem a matekot, de pl. az irodalmat is, egyedül a fizika necces.

MA szak levelezőn nagyon messze indul csak, Budapest közel lenne, de ott csak esti van, az is évente indul, keresztfélévben az ÓE-n. Tehát várnom kellene több, mint egy évet a jelentkezéssel, ráadásul nem biztos, hogy heti 3-4 délután ott tudnék lenne, így pedig nincs értelme jelentkezni.

2012. dec. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!