Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van reális esély célom elérésére?

Van reális esély célom elérésére?

Figyelt kérdés

7.Osztályos vagyok, de én már nagyon régóta elhatároztam, hogy sportriporter szeretnék lenni. Az ország ÉK-i részében élek (Ózd), és miután kijárom a 8.osztályt is, utána szeretnék olyan iskolába menni, ami a médiával kapcsolatos. Van ilyen középiskola? Vagy van még ÉK-en olyan iskola, ahol jó nyelvtanárok vannak, mert én középiskolában mindenképpen le akarom tenni minimum az angol közép és a francia alapfokú nyelvvizsgát. Utána pedig a Kaposvári Kommunikáció- és Médiatudományi Egyetemre szeretnék továbbmenni. Erről az iskoláról vélemény érdekelne. Szerintetek lesz esélyem ezeket elérni? Első 6 osztályban kitűnő voltam, most így 7. félévkor is csak tesiből lesz 4-esem. Szerencsére az Angol és a Magyar a két kedvenc tantárgyam, azok jól mennek. És ahhoz, hogy elérjem célomat, valami sportból is jónak kell lennem, vagy anélkül is meglehet? Szujó Zoltán a példaképen, olyan riporter szeretnék lenni, mint ő.

13/F



2012. dec. 31. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem van! :)) Nagyon értelmes és határozott céljaid vannak, és "időben" vagy! Jó erős középiskolába menj, (talán nyelvtagozat áll a legjobban a cél érdekében), mert az a 4 év nagyon fontos, hogy ne egy gyenge helyen menjen el, időt pazarolva, ahol gyenge a szint, sok a fegyelmezetlenség, de azért persze követelni tudnak. Erről, hogy melyik középiskola jó és erős, talán attól a tanárodtól tudsz érdeklődni, akit kedvelsz, akihez bizalommal fordulsz.

Most esetleg megpróbálhatnátok (ha van még 1-2 barát, aki ebben fantáziát lát), egy iskolaújságot létrehozni. Ami talán egy félbehajtott A4-es 2 oldala - hírekkel, riportokkal...

2012. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Cuki vagy, de most mondom, hogy a francia alapfokúval a hátsódat törölheted. Minimum középfok, de a legjobb, hogyha felsőfokúd van. És minél több nyelven kell tudnod kommunikálni. Ezen felül persze, bármire van esély.
2012. dec. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen erös gimnáziumba menjél és ott is tartsd a felsö határokat.

Sport riporterként igen nem árt ha elég erösen legalább egy sportot csinálsz de óriási sport történelmi tudásnak is lenni kell, habár ez jön az évekkel. A másik hogy egy sportriporternek iszonyat gyorsan kell reagálnia, és nem szabad konkrétan egy fele rajongania. Mikor pl focit közvetítenek, akkor olyan gyorsasággal kell tudni beszélni és reagálni, hogy akár egy rádióban is szuperül élvezhetö legyen. Ehhez minden mozzanatot észre kell venni és bemondani rögtön.


HA ez a célod akkor menj erös gimnáziumba. Minden sport eseményt kövess figyelemmel, nézz meg minden nagyobb eseményt pl VB EB -t olimpia. és ha lehet minél több tantárgyból. nem árt ha elkezdesz te magad sportolni valamit vagy valamiket.

2012. dec. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3. éve kézilabdázok, de a TV-ben majd az összes sportot nyomon követem. Kívülről fújom a Formula 1-et, a labdarúgást, a kézilabdát, a síugrást, a salakmotort. Ezenkívűl azért alapszinten értek a teniszhez, különböző téli sportokhoz, és sok máshoz. Talán a küzdősportok nem vonzanak, de a többi bármi jöhet.
2012. dec. 31. 10:17
 5/5 anonim válasza:
Szerintem teljesen reális cél, persze van esélyed :) Remélem sikerülni fog neked 😊
2016. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!