Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? Segítség!

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mi legyek a jövőben...sajnos nem vagyok jó tanuló és ennek most érzem az árát hogy előttem az érettségi, felvételi mármint a ponthatárokat nézegetve...

Kreatív vagyok, jó a kézügyességem, szeretem ha körülöttem pörgős az élet... jelenleg rendelkezem egy tesi érettségivel. Az infó érettségin is gondolkozom. Megfordult a fejemben hogy tanár vagy tanító leszek aztán elvetettem az ötletet.Régebben irodában szerettem volna dolgozni. Most már a rendezvényszervezőn gondolkodom. De egyszerűen nem tudom mivel tudnék elhejezkedni...



2013. jan. 1. 20:23
 1/1 anonim válasza:

Szerintem egy a lényeg: ne ess kétségbe! :) Gondold át alaposan, hogy melyik foglalkozás mit is takar valójában. Milyenek egy rendezvényszervező vagy egy asztalos hétköznapjai? Fontos: két lábbal a földön járva gondolkozz, ne idealizáld túl egyik foglalkozást sem. Tudom kiábrándítóan hangzik, de a legtöbb munka egy idő után csak munka lesz.


Nagyon fontos, hogy tanácsért az idősebbekhez fordulj. Szülők, nagyszülők, tanárok, bki nagyobb élettapasztalattal szóba jöhet. Hidd el, szívesen segítenek és nagyobb rálátással bírnak a munkaerőpiacra, mint a kortársaid vagy te magad :) Nem baj, ha rossz tanuló voltál eddig, de most szedd össze magad és húzz bele az érettségire való felkészülésnél!:D És ha lehet még egy jó szándékú tanácsom, inkább a nehezebben elvégezhető főiskolát/ egyetemet válaszd, mert a diplomásokból már Dunát lehet rekeszteni, legalább a tied a jobb diplomák közé sorolható legyen. Ha tehetséges vagy, és van kézügyességed, akkor akár azt is kibontakoztathatod. Jó szakmunkásban már most hiány van.

BGF, ÁVF, BKF és hasonló főiskolák nem jó hírűek, bki bmit is mondjon ezek többségében büfészakokat indítanak. Hidd el, tapasztalatból tudom.


Üdv és búék!

2013. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!