Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol a legjobb pszichológiát...

Hol a legjobb pszichológiát tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Pszichológiára szeretnék jelentkezni, de nem tudom, hol a legjobb. Tudom, hogy ELTE, Pázmány, Károli (a vidéki lehetőségek nem érdekelnek). A HVG rangsora szerint az ELTE pszicho képzése a legjobb, hallottam is róla már véleményeket ismerőseimtől, de a másik két egyetemről nem tudok semmit. Mit mondanak a tapasztalatok? Valamelyiken tanulsz, esetleg van ilyen ismerősöd? Kérlek, oszd meg velem a tapasztalatodat/véleményedet/információidat :)

2013. jan. 2. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a Károlin a legjobb:)

De itt egy link.:)

[link]

2013. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki mást mond, az ELTE ezért jobb, a Károli azért. Nagyon telítve van egyébként, szerintem keress valami mást :)
2013. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ kedves első!

kedves második, így is küzdök, hogy hova menjek, mert a beállítottságommal sajnos csak büfészakokra tudnék jelentkezni, a pszichológia még olyan, amivel talán el lehet helyezkedni, még ha nehéz is. nem szeretnék mást keresni, egyébként is simán összehozom a pontjaimat az államilag támogatott ponthatár fölé, így szerintem igazán megpróbálhatom. a kérdés meg nem arra irányult, hogy általánosan melyik a jobb, hanem kinek mi a tapasztalata. tudom, hogy az egyik ezért jobb, a másik azért, és az egész relatív is, de épp ez az, ami miatt érdekel az érintettek véleménye! nem lettem okosabb a válaszodtól, köszönöm!

2013. jan. 2. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Figyelj, egyszerre nem járnak mind a két egyetemre, így csak megnehezíted magadnak a dolgot. Azt mondják, hogy Eltén inkább tudományos szemszögből tanítanak, tehát pszichológus terapeutaként nehezebben tudsz később elhelyezkedni, inkább a szakértői cikk-írásra, riportokra készítenek fel. Pázmány és Károli egy kutya, a dékánok gyakran cserélik egymás között az anyagot, megosztják egymással, ez a két egyetem inkább arra tanít, hogyan legyél később terapeuta!
2013. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tudományos és kutatói munka érdekel, az ELTE-t ajánlanám. Sokkal többet és részletesebben tanulnak ehhez kapcsolódó területekről, több ilyen tárgyuk van. Ha a dolog gyakorlati része érdekel,akkor a Károlit vagy a Pázmányt ajánlanám.Én most fogok végezni a Károlin egyébként.
2013. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
csak a pázmány csak a pázmány csak a pázmány ijaó
2013. jan. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
és a vidékiek is nagyon jók.
2013. jan. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én SZTE-n tanulok, úgy gondolom, hogy nagyon jó képzésben részesülünk, a tanárok felkészültek, segítőkészek, a hangulat kicsit családiasabb, mint a tömegképzéses pesti egyetemeken. Szerintem ez pszichológián csak előnyt jelent.

Itt nem kell harcolni, hogy felvehess egy kötelező tantárgyat, a tanárok arcra mindenképp, sokan névre is ismernek. Szóval csak ajánlani tudom :)

2013. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki! Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó kettő! Nektek is köszönöm, habár számomra nem volt "hasznos", mivel nekem ezek alapból kiesnek, ugyanis mivel budapesti vagyok, így úgy érzem, itt is megvannak a lehetőségeim, nem lenne pénzem "külön" lakni vidéken :)

2013. jan. 30. 15:02
 10/12 anonim válasza:
43%
Károliiiiiiii a legjobb XD
2013. febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!