Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindig a legjobb hírnevű...

Mindig a legjobb hírnevű egyetem a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves gimnazista vagyok, idén felvételizem. Nagy valószínűséggel műszaki területre. Mechatronikai mérnök szak lenne jövőre az elsődleges célom. De nem biztos, hogy a BME-re felvesznek, mert itt elég komoly a ponthatár. Többen mondták, hogy nagyon nehéz, nagyon elvont, szivatnak a tanárok, diákok 40%-a kiesik. Ha még bent is maradnék, azaz érzésem, hogy egy életre megutálnám a szakmát. Bár akárhol felmerül a kérdés, a válasz mindig az; hogy a BME a legelismertebb diplomát adja. Más egyetemek is vannak. Pl.: Óbudai Egyetem, Szent István Egyetem (Gödöllő), Széchenyi István Egyetem (Győr). óriási hátrányból indulnék a munkáltatóknál, ha ezek közül mennék valamelyikre? Válaszokat CSAK kompatibilis emberek írjanak! Köszönöm :)



2012. dec. 12. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez egy összetett dolog. Ma beszéltem pont egy barátommal, aki az Elten is elvégezte a gazdász szakot és most a Corvinuson végzős.. Azt mondta, hogy egészen más szintű az oktatás az utóbbin, sokkal gyakorlatiasabb, és élete egyik legnagyobb hibája volt, hogy nem hagyta ott az eltét a pics@ba. Pedig az is nagy nevű intézmény.


Szóval egy dolog az intézmény, a papír, meg egy egészen másik a tudás. Általában a jobb nevű intézménynél jön a nagyobb tudás is, de ez nem feltétlenül mindig van így. Ha van papírod, behívnak interjúra, mindegy, hol végezted. Ott viszont már csak az számít, hogy mekkora a tudásod. Tapasztalataim szerint.

2012. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Általában azért van nagy hírneve egy egyetemnek mert olyan az oktatás minősége. A BME azért nehéz, azért szívatnak a tanárok hogy nem adjanak hülyéknek BME-s diplomát, csak olyannak aki megérdemli és nem hoz szégyent az egyetemre.
2012. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem vagyok egy óriási matematikus zseni, de az érettségiket simán megírtam/megírom ötösre. Szerintetek érdemes belevágni?
2012. dec. 12. 17:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Közép- vagy emelt? Mert műszakin a deriválás-integrálás alap dolog, ami az emelt követelményében van csak benne. De meg lehet tanulni, csak hátránnyal indulsz olyanokkal szemben akik középsuliban specmatekosok voltak.
2012. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
emelt, deriválni, integrálni tudok, de ha ezekkel tisztában vagyok az már jó?
2012. dec. 12. 17:53
 6/11 anonim ***** válasza:
a matek az annyira alap ott.. nálunk, akik matekbók buktak, azoknak a többi tárgy is csak 2.-ra, vagy 3.-ra sikerült. Nem érdekes, hogy tudsz e e^x-et integrálni a gimiben, mert mikor bemész, akkor valami atomdurva függvényt kell leintegrálni, amihez minden szar trükköt tudni kell és a gimiben tuti nem csináltál ilyeneket, ha csak nem kivételesen jó helyről jössz. mindenképp jól döntesz a BME mellett ne érdekeljen ki mivel riogat, mert nem egy rossz hely!
2012. dec. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Elözö hozzászóló: "BME azért nehéz, azért szívatnak a tanárok hogy nem adjanak hülyéknek BME-s diplomát"


Légyszives nézd már meg, hogy a BME-n elsőéves évfolyamból hányan kapnak végül diplomát, mert ha így nézzük akkor a BME-t majdnem minden "hülye" elvégzi. Nem én találom ki, dékántól/dékánhelyettestől hallottam a saját szájábol, hogy egy elsős évfolyamból mennyien szereznek diplomát (~90%). És persze azzal magyarázzák, hogy ide már eleve a nagyon jó diákok kerülnek be :).

2012. dec. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Anno még én is a BME-re szerettem volna bekerülni, de idén is elég magas volt a ponthatár, hát még majd jövőre milyen..

Úgyhogy örülök, hogy a Szent István Egyetemre vettek fel, nagyon jó a közösség, családias a hangulat, egy igazi egyetemi város Gödöllő, no meg nem kell azt a szmogot szívnod Pesten. Ha meg be akarsz menni, 40 perc alatt ott vagy vonattal vagy hévvel, úgyhogy bátran merem ajánlani, hogy gyere hozzánk ;)Gépészmérnöki szakon vagyok, de van mechatronika is.

20/F

2012. dec. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz nem, a BME esetében viszont igen, műszaki területen ez a legjobb.


Azért nem kell túlspilázni a dolgokat a matekkal. Én 58%-is emelt matekkal kerültem be, utáltam is persze, fizikából meg nem is érettségiztem mert konkrétan azt sem tudtam, hogy az erő mértékegysége a Newton. Elektróból érettségiztem, mert szakközépbe jártam, de annyira azt sem tudtam.

Ehhez képest egyetemen elkezdtem tanulni, és a végén 5-ös lettem matekból, a BME-n, úgy, hogy nem tudtam rendesen sem integrálni sem deriválni amikor idejöttem. A lényeg az, hogy mindent megtanítanak. Nem brutális integrálásokkal kell kezdeni, ahogy fentebb írták. Első órán elmondják még az összeadást és a kivonást is újra.


Simán lehet, hogy a diákok 7-80%-a elvégzi, viszont nincs több 20%-nál az, aki időre elvégzi.


Szerintem ha megteheted, hogy ide gyere, akkor ne is gondolkozz más egyetemekben.

2013. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"BME azért nehéz, azért szívatnak a tanárok hogy nem adjanak hülyéknek BME-s diplomát"


Én ezt azért megcáfolnám. Mert a magas színvonalú oktatás nem egyenlő azzal, hogy akkor minden tantárgyból agyon szívatják az embereket. Még az abszolút feleslegesekből is. Mert azok nem a szakmádat fogják szolgálni, hanem "csak jó móka szívatni a hallgatókat, hogy utána bukdácsoljanak".

Másrészről: nagyon sok BME-s el van szállva magától. Hogy ők milyen pengék, hogy oda járnak. Közben Magyarországon azért akad még 1-2 olyan egyetem, ahol elég jó a műszaki oktatás színvonala. És ott legalább a lényegből szívatnak, nem az abszolút mellékes tantárgyakból.

2013. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!