Pszichológia! De melyik egyetemen?

Figyelt kérdés

Gyermek-pszichológus akarok lenni. Melyik egyetemre mennyek?

Láttam a biológia emelt érettségit, és kémia volt benne, amit nem értek...pedig leakarom tenni két év múlva az emelt biológiát. Ezért szerintem kilőve...a történelem emelt érettségi ugye számít a pszichológiához? Közép német nyelvvizsgát fogok letenni. Még gondolkodok egy emelt magyarban is. Ha a matekom..2-es( ha átmegyek majd az érettségin isten vagyok)van egy emelt magyarom, és történelmem, meg német nyelvvizsga (mellette angol is szóba jöhet) akkor felvesznek egyetemre?

ezeken gondolkodom:

Eötvös Lóránd TE:PPK(pedagógia pszichológia kar)

Szegedi TE: Bölcsészet(azonbelül pszic.)

Kolozsváron: Babes Bolyai Te:pszichológia, de levelezős.

Debreceni E:Bölcsészet

De jobban szeretnék magyarországon maradni.Szóval akkor bölcsészeten lehet ugye pszichológiát tanulni?

Hova tudnék bejutni? 17L



2013. jan. 2. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

www.felvi.hu

Egyetemre akkor fognak felvenni, ha elég lesz a pontszámod. Ahogy írtad, az ELTE-n a PPK-n /pedagógia-pszichológia karon/ lehet pszichológiát tanulni, nem bölcsészkaron. Azt, hogy hova tudnál bejutni, azt most így érettségi nélkül senki nem fogja neked tudni megmondani. Én most fogok az ELTE-re pszichológia szakra jelentkezni, angolból van egy emelt érettségim, németből egy felsőfokúm, és még a magyar érettségim fog beszámítani (duplázással).

2013. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

a www.felvi.hu-hoz nem értek...

Egyébként azért írtam a bölcsészetet mert ha rámegyek arra a szakra ott van azonbelül a pszic..

2013. jan. 2. 17:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A felsoroltakon kívül még a Pécsi Tudományegyetemen, a Károli Gáspár Református Egyetemen, és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tanulhatsz pszichológiát. A legszínvonalasabb képzést a Károli nyújtja, és az ott szerzett diploma is éri a legtöbbet. A pesti egyetemekre nehezebb bejutni, idén 450 körül mozgott a ponthatár. Vidéken viszonylag könnyebb felvételt nyerni (430-435 pont), ezek közül pedig a PTE a legjobb. Azzal viszont számolj, hogy ugyan hiába jutsz be emelt magyarral a szakra, az első évben biológiai alapozás van, így ha nem is érettségizel, jónak kell lenned belőle.

2013. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pszichológia képzésben az a jó, hogy minden kötelező érettségi tárgy beszámítható.

így egy emelt + egy közép számít leginkább, ami lehet történelem, matek, magyar, nyelv, biosz is. ez pozitív, tehát biosz emelt nélkül is felvehetnek. viszont tényleg kell bioszt tanulnod majd (de ne aggódj, mert nem a kémiás része lesz)

2013. jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!