Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen továbbtanulási lehetősé...

Milyen továbbtanulási lehetőségeim vannak ha a médiában szeretnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, jelenleg egy sima gimibe járok reál szakra. Most megyek 11.-be. Mikor oda jelentkeztem még elképzelésem se volt, hogy mit szeretnék a továbbiakban. Egyre inkább kétségbe estem h ötletem sincs. :( Most viszont megtetszettek olyan dolgok h szinkronizálás, riport készítés, újságírás, rádiózás stb. viszont nem tudom h ezekhez milyen suli kell, illetve az iskolához milyen előismeretek. Attól félek, hogy ezzel már elkéstem mert középsuliban kellett volna kezdeni az egészet. Ebben a gimiben amúgy sem érzem jól magam, szóval ha kell át is iratkoznék másik suliba, de nem tudom hogy tudnám behozni a szakmai részét annak amit 2 év alatt tanultak a többiek. Vagy elég fősuliban elkezdeni? Vagy érettségi utáni képzésre menni? segítsetek, mi kell ezekhez a szakmákhoz? bármilyen, a témával kapcsolatos tapasztalatot szívesen veszek
2009. aug. 26. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod,a gimi megfelelő ahhoz,hogy felvegyenek kommunikációra és médiára.

A szomszédom idén fejezte be szegeden,és ő narrátor lesz.Előtte meg valamilyen informatikai suliba járt.Szóval ne parázz,a főiskolán elég lesz belejönnöd a dolgokba,de azért olvasgass utána,és ha van ismerősöd aki ilyennel foglalkozik,kérd ki a véleményét.

2009. aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsi,javítok: Szegeden.
2009. aug. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat, várom a további segítségeket :)

illetve még az kimaradt h milyen tárgyat érdemes választani hozzá? mondjuk egy infó érettségim már van.. gondolom nyelvekre érdemes ráhajtani, vagy nem tudom

2009. aug. 26. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát,én nem ezt tanulom,de gondolom hogy a magyar kell hozzá.Az tuti.Szóval nem árt,ha jó vagy irodalomból,nyelvtanból.Meg kell nézni,mely két tárgyat kérik érettségire,azokra hajts rá.
2009. aug. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Infó szakos suliba jártam, heti 8-9 infóórával. Egyéb okok miatt nem műszaki irányú dologra jelentkeztem egyetemen, hanem kommunikációra és idén kezdem.Ezen a szakon lehet olyan dolgokat tanulni, amiket említettél.


Be lehet kerülni államilag támogatottra is simán, csak tenni kell érte. Nálunk 3 ember jutott be államilag finanszírozottra. Kell hozzá két humán tantárgy,amire ráhúzol(nekem magyar és töri volt) abból 90% feletti érettségi, nyelvvizsga,attól függ hol mennyi a ponthatár de a nyelvvizsga elengedhetetlen.


Szerintem nem vagy elkésve :)

2009. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is "sima" gimibe jártam, semmi előkészítő kom.-ra, pedig 11 éves korom óta oda készültem, mégis felvettek. Csoporttársaim közül van, aki letett már egy OKJ-s újságírói tanfolyamot, de azt mondták, nem sokat ért.

Érettségin, ahogy az előttem levő is írta, a magyarra, a törire vagy az idegen nyelvre helyezd a hangsúlyt, 5. tárgy bármi lehet... Azzal viszont kicsit vitatkoznék, hogy simán be lehet kerülni, mert idén már 400 pont felett volt a ponthatár és 2 év múlva-mikor a kérdező érettségizni fog- csak több lesz.


Üdv,

egy másod éves kom.-os

2009. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

húha, tehát a humán tárgyakra húzzak rá, még jó hogy reálra járok, 2 éve szépen beleválasztottam.. de mind1, most hogy tudom hogy ez kell hozzá rástartolok a magyarra meg a törire, igaz hogy a törit utálom legjobban, de nem baj. még szerencse h angol faktra jelentkeztem év végén.. remélem nekem is sikerülni fog, mert eddig most érzem először hogy valami érdekel továbbtanulással kapcsolatban

Köszönöm a válaszokat! =D

2009. aug. 27. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!