Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Meteorológusnak vagy biztosítá...

Meteorológusnak vagy biztosítási matematikusnak érdemesebb menni?

Figyelt kérdés

Nagyon szimpatizálok ezen szakmákkal, azonban nem tudok dönteni.


A meteorológus kétség kívül izgalmasabb, érdekesebb munka, gyanakszom azonban, hogy kicsi rájuk az igény, és a fizetés se kiemelkedő.


Biztosítási matematikusként valószínűleg többet lehet keresni (az USA-ban az egyik legjobban fizetett szakma), viszont félek, hogy ez unalmas munka.


Melyiket válasszam?

19/F



2013. jan. 3. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A meteorológussal nem vagyok tisztában bár régen én is gondolkodtam ebben a szakmában. A matematikus viszont kifejezetten jól fizet és keresett is, szerintem ilyen szempontból jobb mint a másik és ha szereted a matekot nem lesz unalmas se.
2013. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Mindkettő unalmas, de a másodikkal talán könnyebb elhelyezkedni, és biztosan többet lehet vele keresni.
2013. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Neked minden bizonnyal az, de annak aki szereti nem az, ezt írtam le az első hsz-emben is. Én elég sok matematikát tanulok, mert hozzá nagyon közeli tárgyam van és attól függetlenül, hogy nem azt tanulom én nagyon szeretem, egyáltalán nem unalmas számomra. Ezt amúgy a kérdezőnek kell eldönteni-e, hogy számára a matematika unalmas-e vagy sem, viszont azt is hozzá tenném, hogy főleg matematikánál nem áll meg a világ egy diplománál, tovább lehet tanulni és sok minden mást is lehet vele kezdeni.
2013. jan. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
72%
Mindkettő kőkemény matek alapra épít. Aki szereti a matekot, annak mindkettő érdekes lehet. Aki nem szereti, ne válassza egyiket se! A biztosítási matek - ahogy már írták - egész biztosan jobb pénz és sokkal keresettebb!
2013. jan. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
itthon is a pénzügyi szektor nyújtja a legmagasabb átlagfizetést. a biztosítási matematikus is ide tartozik. viszont kegyetlen nehéz elvégezni. én is végzős matek szakos vagyok, igaz még csak bsc és ott is csak tanári szakiránnyal, de ez is überdurva! pedig szeretem a matekot (nyilván ezért jöttem matematikusnak) és én úgy érzem magamról, hogy tehetségem is van hozzá, de ezek a geometriák katasztrófálisak, amik itt vannak.
2013. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!