Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot érdemes választa...

Melyik szakot érdemes választanom, ha az ORVOSI MŰSZEREK érdekelnek?

Figyelt kérdés
Kérdésem elsősorban arra irányulna, hogy ha az én érdeklődési köröm az orvosi műszerek (sebészet során alkalmazott különböző eszközök, lézeres műszerek, intelligens orvosi műszerek, szervezetbe építhető anyagok, stb) érdekel, akkor milyen irányba érdemes elindulnom továbbtanulás tekintetében? A BME-ben egészen biztos vagyok, és ezeken a szakokon folyik ilyen jellegű oktatás: villamosmérnök, mechatronikai mérnök (biomechatronika), orvosfizikus. Ti melyiket ajánljátok, és miért? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. jan. 5. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ezek közül a villamosmérnökit vagy a mechatronikai mérnökit végezném el. Az indok az, hogy Magyarországon van olyan multinacionális cég (elektronikai gyár), aminek az egyik üzletága orvosi műszerek gyártása. Továbbá ha időközben megváltozna az érdeklődési köröm, ezzel a két diplomával könnyedén el lehet helyezkedni.
2013. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mechatronikai mérnök, ha valóban van biomechatronika iránya. Utóbbi mist BSc-n belül szakirány, vagy MSc?


Szerintem ez a kettő, de én a biomechatronikára szavaznék, ha jobban érdekel a műszaki vonal


A biomechatronika (=elektronika+ mechanika +informatika): tervezéssel, fejlesztéssel, gyártással, modellezéssel, szimulációval, teszteléssel, üzemeltetéssel foglalkozhatnak: orvosi műszerek, rehabilitációs eszközök, protézisek, ortézisek, egészségügyi informatikai rendszerek, robotika.

Biológiai rendszerek támogatása műszaki megoldásokkal.


Az orvosfizika (=orvostudomány + fizika) tudománya a fizika humán alkalmazásaival és azok fejlesztésével foglalkozik, legfőképpen a diagnosztikai képalkotás és a sugárterápia területén. Az orvosfizika tudománya a fizika humán alkalmazásaival és azok fejlesztésével foglalkozik, legfőképpen a diagnosztikai képalkotás és a sugárterápia területén.

Orvosi berendezések standardizálása, beszabályozása, minőség-ellenőrzése. Kutat, fejleszt - új módszerek és berendezések. Szakmai és anyagi irányításért felel az intézményben, vezet egy körzetet vagy kórházt, központi irányító.


Az orvosfizika szerintem korlátozottabb és jobban kötöttebb az egészségügyhöz. A tantárgyai jobban kötődnek az orvostudományi ághoz, na meg ugye a fizikához. Gyakorlati alkalmazása valóban a képalkotási eljárásokhoz és a terápiákhoz jobban köthető vonal.

A biomechatronika jobban foglalkozik a műszaki irányvonallal, és az informatikai irányvonallal! Ami tök más, mint a fizika. És ebben jobban ott a biológia, az élővilág ismerete, tanulmányozása. A fizika elméletibb tantárgy, a biológia totál az élővilággal foglalkozik, a szervezettel. Azért az is beszédes, hogy az egyik gépészmérnöki karon van, a másik természettudományi karon.

2013. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

A biomechatronika Bsc és Msc szakirányként egyáltalán jelen van, az orvosi fizika csak Msc

2013. jan. 5. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
a villamosmérnöki karon belül van egészségügyi mérnök szak is (MSC-n). szerintem az is jó. valamint a gépészmérnök képzés is jó lehet neked, azon belül ha anyagtechnológia szakirányra mész (leginkább msc-n polimertechnikára), akkor ott is tanultok konkrétan orvosi műszerekről (tehát el tudsz menni ilyen irányban dolgozni)
2013. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!