Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen jó tanulási technikákat...

Milyen jó tanulási technikákat szoktatok hasznalni, amivel gyorsabban és hatékonyabban haladtok?

Figyelt kérdés

Eddig kitűnő voltam minden évben, most 10.es vagyok, de igazaból úgymond, most kezdtem el a kozepiskolat, mert tavaly előkészítőre jartam...

Csakhogy, most egyszeruen szinte minden tantargybol romlottam, sőt 3-om is lesz felevkor...nem vagyok elégedett magammal. Hiába tanulok a dolgozatokra, mindig rosszul sikerulnek...már jó ideje azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy nekem tobb ido kell, hogy megtanuljak egy anyagot, de lehet, hogy csak a tanulasi technikam szar...( elolvasom a fuzetemet, kijegyzetelem a fontosabb dolgokat, es megtanulom azt) Mi mást tehetnék?


kerlek segitsetek!! egy kétségbeesett leanyzo



2013. jan. 5. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy túlparázod a dolgot.


De az én módszerem (egyetemen) egyébként az ismétlésen alapul. Hangosan mondom el az anyagot, mint ha tanítanám valakinek, magyarázom a részeket, stb. Kisebb egységek végén újra az elejéről végigmondom, addig, amíg már füzet nélkül is tudom. Így végiglépegetek az anyagon, majd előröl kezdem. Ezúttal már a fejezeteket mondom vissza fejből, stb.. ismétlés, ismétlés, ismétlés.

2013. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vedina válasza:
Néhány edukinesztetikai gyakorlat segíti a koncentrációt és a tanulást
2013. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!