Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék segítséget kérni...

Szeretnék segítséget kérni abban, hogy milyen felkészülési mód a legkedvezőbb, ha mindenképpen fogorvos szeretnék lenni . De, ha nem is jön össze mindenképpen egyetemi képzésben részesülni, egészségügyi pályán szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra , hogy kifejezetten van -e könyv, könyvek , amiből érdemes felkészülni ? Vagy bármi más, akár tanfolyam ..? Köszönöm előre is .
2013. jan. 6. 00:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor muszáj az emelt biológia és emelt kémia vagy fizika érettségi, ezért azokra kell felkészülni.

Biológiából a Mozaikos könyvek eléggé részletgazdagok pl. biológiából, de kémiából is.

Biológiából ismerek feladatgyűjteményt, Szerényi Gábortól a Nagy biológia feladatgyűjtemény (hatalmas zöld könyv), van piros színű megoldókulcsa is, külön könyv. Abból ajánlom a készülést az emelt érettségihez. De jó dolog, ha internetről letöltöd az eddigi emelt érettségiket és megoldod őket. De az ELTE honlapján is vannak letölthető dokumentumok gyakorlása, pl. bioszból.

Kémiából Villányi Attila könyvei (Pl. Ötösöm lesz kémiából könyv, s van feladatgyűjtemény is: Felkészülés az emelt szintű érettségire).

Fizikából már nem vagyok annyira otthon, én a Mozaikos könyvekből tanultam, érthetőnek tartottam és szerettem belőlük tanulni, szerintem elég sok minden megtalálható bennük.

Mindenek előtt nézd meg, hogy mik ezekből a tantárgyakból emelt szinten a szóbeli követelmény témakörök, és azok után kutass s azokban merülj el részletesen (oktatas.hu weboldalon).

Tanfolyamok is léteznek, amelyek érettségire készítenek fel.

2013. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, folytatás: ha nem jön össze az egyetem, van fogtechnikusi képzés is, hogy témánál maradjunk. De erről többet nem tudok, kevesebb év, és talán önköltséges, de ez nem biztos.
2013. jan. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , főleg a könyvek adtak új infókat, és , hogy van letölthető ELTE által kiadott anyag , az pedig fantasztikus :D . Hálás vagyok ezért a szép kerek válaszért . Kémia emelt , biosz emelt lesz ebből :) . Mindenképpen szeretnék egyetemet végezni , de nagyon nagyon nagyon köszönöm :) !!!!!!! Megkérdezhetem ((és a választ privátban is szívesen fogadom )), hogy honnan ez a remek tájékozottság ?
2013. jan. 6. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!