Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 20 évesen rájöttem, hogy...

20 évesen rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. A probléma az, hogy már másodéves vagyok egy másik szakon. Érdemes belevágni a felkészülésbe?

Figyelt kérdés
Ha most passziváltatnám magam, és elkezdenék komolyan készülni biológia/kémia érettségire, talán jövőre már elkezdhetném az ÁOK-t. Sajnos az anyagi hátterem nem túl jó, ezért kicsit bűntudatom van, hogy ha most ekkora váltást eszközölök, akkor jó pár évig függeni fogok a szüleimtől stb. Szerintetek van értelmes belevágni, vagy felejtsem el ilyen feltételek mellett?

2013. jan. 6. 12:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

igen van értelme, hogyha nem léped meg akkor azon fogsz agyalni, hogy mi lett volna ha...... és csak szenvedsz.

ha meg megpróbálod és nem jól sül el akkor legalább megpróbáltad szóval...

2013. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%
En pont ugyanigy vagyok, de en nem merem meglepni az anyagiak miatt. Masodeves vagyok, az orvosi allami felevek szama 14. Abbol en mar 3-at elhasznaltam, tehat egy felevet mindenkepp fizetnem kene, ami mar most 1 millio, hat meg mire vegeznek. A masik, hogy az orvosit csak minden 100. tanulo vegzi el idoben, nem veletlen az a 14 felev. Tehat ha esetleg meg csusznek is (ami eselyes) akkor maris 3 milliot kene eloteremtenem. Ezeket azert irtam le, mert ha jol ertelek te is igy vagy. Szerintem jol gondold meg, egy embernek nem csak egy alma lehet. En most elvegzem az alapot, amivel fogok tudni menni orvosi biotech-re. Annak a molekularis resze rakkutatassal foglalkozik, ami engem kielegitene annyira, mint egy AOK. Szerintem gondold at az egyeb lehetosegeidet is, mert hidd el, vannak!
2013. jan. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Ugyanígy vagyok. Csak annyi a kül. hogy én 23 éves leszek :( Szóval egy év kiesne a felkészüléssel, 25 évesen tudnám elkezdeni az ÁOK-ot. Én kielégítem magam annyival hogy jelentkezem a mentőtisztire, és bízom abba hogy mire elvégzem lesz mesterképzése ami klinikai ismeretekkel vagy kutatással foglalkozik.
2013. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért az nagy hülyeség ,hogy minden 100.-ik ember végzi el 12 félév alatt.Most vagyok elsős és a felsőbbéves ismerőseim közül ( legalább 30 van) egyik se ismételt még évet,pedig negyed ,ötöd és hatodéves ismerőseim is vannak.
2013. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%
A szaz egyertelmuen tulzo volt, de nalunk tenyleg ritka. (PTE-AOK-ot ismerem)
2013. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Ha az a ritka, hogy valaki időben végez, akkor talán nem is lenne olyan kiugró eset 21-22 évesen elsőévesnek lenni. Igen, egy félévet már mindenképpen ki kéne fizetnem, de talán annyi pénzt 5-6 év alatt sikerülne is előteremteni, kérdés, hogy utána milyenek lesznek a lehetőségeim. Csak ott van bennem a félelem, hogy hozok egy ilyen döntést és végül megbánom, mert nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretném... Nagyon jól beszélek nyelveken, ha közben elvégzek egy szakfordítóit, talán azzal egy kis anyagi támogatást tudnék magamnak biztosítani. Úgy hallottam, orvosi szakfordításra érdemes ráállni.
2013. jan. 6. 14:59
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem olyan durva azért az orvosi. Jó, én még csak elsős vagyok, de jóval nehezebbre számítottam. Tudom, hogy az elkövetkezendő évek még nehezebbek lesznek (sokkal nehezebbek), de bőven bele is fér :)

Egyébként én is 20 éves vagyok, bár én egyből ÁOK-n kezdtem. Én a helyedben mindenképp megpróbálnám, kedves kérdező. Amúgy nem kell sokáig függened a szüleidtől. Az első két évben szükséged lesz a támogatásra, de harmadévtől már fogsz tudni munkát vállalni. Meg ott a diákhitem, sajnos én is rá fogok szorulni. Mondjuk édes mindegy, mert úgyis mindenképp tervezem, hogy min. pár évig külföldön dolgozom a diploma megszerzése után, az ottani fizetésből meg lazán vissza tudom törleszteni a hitelt. Próbáld meg, nehogy később megbánd:)

2013. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Timi9301 válasza:
93%

Sziasztok!


Én is épp így vagyok az orvosival, kihagytam egy évet és most másik egyetemre járok, ami ugyan hasznos, de nem az, amit igazán szeretnék. Igaz még csak most leszek pár hét múlva 20... Művészeti szakközépiskolában végeztem szóval nagyjából semmi közöm az orvosihoz :), de úgy gondolom, hogy ha igazán elszánt vagyok, mindent megteszek érte, nem lehetetlen, hogy felvegyenek, bent maradni biztosan jóval nehezebb lesz majd. Én is passziváltatom a következő félévem, és már egy jó ideje elkezdtem készülni emelt érettségikre, nyelvvizsgára. Nagyon-nagyon szeretném, hogy összejöjjön :)Szurkolok neked is, ha megpróbálod!

2013. jan. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

Szia!


Én azt hiszem teljesen hiteles választ tudok adni mivel megjártam ezt az utat már. Annó 3. félévemet tapostam egy ápolói főiskolán de tudtam, hogy nem akarok majd benne dolgozni viszont baromira szerettem a tárgyakat és sokszor az elvártnál is többet foglalkoztam velük, mert érdekelt azonban mentős akartam lenni, az orvosi mindig csak egy utópiaként élt bennem. Aztán egy mentős ismerős azt mondta, hogy nagyon kemény az államvizsga, ha már arra szánom magam hogy mentős leszek tanuljak kicsit többet és nagyobb megbecsülésben lesz részem és jobban megéri(nem csak anyagilag). Akkor eldöntöttem, hogy felkészülök kémiára és emelt bioszra. Elsőre nem sikerült, egy nyelvizsgát tudtam letenni a kémia is jó lett de az emelt biosz nem lett elég, nem álltam meg, újra próbáltam ami már jóva jobb lett(be is kerültem vele) de még biztosabbra akartam menni és ősszel(1éve) csináltam még egy emelt bioszt ami gyengébb lett. Végül nagy izgalmak árán bekerültem, és a lényeg hogy nem adtam fel annak ellenére hogy nem vagyok agytröszt hivatásomnak éreztem és fogom is érezni a munkám során, sok agytröszttel ellentétben aki meg simán bekerül de azt se tudja mit keres ott csak jól tanul vagy éppen "valamit kell csinálni". Személyes példa a kollégiumi szobatársam. Szerencsémre szüleim nemes célnak tartják, és támogatnak mindenben most vagyok első vizsgaidőszakomban, 3-4 évvel idősebb vagyok csoporttársaimnál de semmi probléma nincs belőle, és egyelőre tudom hozni a szintet sőt egy-két embernél jobban is akik simán bekerültek. Szóval az, hogy ki hogy érettségizett semmit nem jelent, van hogy 5-ös gimisek bukdácsolnak. A Javaslatom az, hogy ne lépj be a magyar társadalom birka sorába, hogy olyat dolgozol amit nem szeretsz és így mész nyugdíjba majd rá jössz hogy milyen szar is az életed, megsavanyodott képpel kelsz fel mindennap mikor dolgozni kell de nem tudod mi a baj és elválsz. Mindegy hány éves vagy, következetesen gondolj arra hogy megéri 1-2 készülni(vagy amennyi kell) arra hogy életed végéig azt csinálhasd amit szeretsz minthogy 45 évig moslék hangulatban gürcölj a megélhetésért. Én annyira elhivatott vagyok, hogy nem érdekel hogy Magyarországon kell, hogy dolgozzaok, én szeretem a hazámat és Magyar embereket akarok gyógyítani ők fizetik azért az adóból a taníttatásomat és a TB-t, hogy én ellássam őket, és nem érdekel mennyit keresek mert nem a pénzért csinálom, hanem azért mert imádom csinálni(van tapasztalatom kórházi munkából elég hogy tudjam, aki kételkedne benne). Belőled van kevesebb de te igazi hivatású orvos lehetsz. Nagyrészük akikkel beszélek meg ismerek innen egyáltalán nem látom elszántnak őket csak vannak és hát segíteni akar az embereken de semmit nem tud hittel megfogalmazni, hogy miért jó. Vannak akik 30 évesen csinálják az orvosit, ha minden jól megy én is annyi leszek mire elvégzem, de nem izgat nem kell megfelelni annak a társadalmi kényszernek, hogy jaj már 30évesen csak kéne gyerek csak kéne egy házastárs (másik magyarázata a válásoknak). Leírtam mindent ami most kijött ja és a közhelyek, bátraké a szerencse, aki mer az nyer és minden ember a saját sorsának kovácsa! :D Üdv.

2013. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy utolsó?
2013. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!