Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtetvező informatikuskén...

Programtetvező informatikusként nehéz lenne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Már régóta az a vágyam, hogy programtervező informatikusként tanuljak egy egyetemen, szeretem a matekot, az infót még jobban, szabadidőmben szívesen írok kisebb progikat, tanulgatok nyelveket, nézek útmutatókat programozásról, egyszóval másként el sem tudnám képzelni magam a jövőben, mint programozó.

Bár még csak harmadikos gimis vagyok, lassan választani kell. Szüleimmel már beszéltünk párszor erről, de anyukám azt mondja, hogy nem lenne valami jó választás, mert telített ez a szak, és hogy nehéz vele elhelyezkedni.

Nem mondom azt hogy hülyeség, csak egyszerűen nem fér bele a fejembe. Már csomót keresgéltem utána a neten, és sokszor látom azt hogy a frissen végzett programozókat szívesen alkalmazzák a munkahelyek, meg hogy elég jól is keresnek. Meg még annyi: van olyan hely, ahol könnyű elhelyezkedni?

Ti mit gondoltok erről?



2013. jan. 8. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom, a programtervező gyakorlatilag az informatikai szakma "csúcsa", amit keresnek és jól meg is fizetnek. És az általában is igaz, hogy ezen a területen (informatika) kell a munkás és van pénz. Persze kell dolgozni is érte, de lehet elérni komoly sikereket.

Úgyhogy ha érdekel és jó vagy, én bátran ajánlom, és sok sikert! (Vannak családi kötődéseim a szakhoz, úgyhogy tudom, hogy kb. így vannak a dolgok.)

2013. jan. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baj, hogy anyukád nem tudja mi az, hogy informatika és mi az, hogy programozás.A kettő között óriási különbség van. Az informatikusok tényleg sokan vannak, de azok is el tudnak helyezkedni. De a programozók, én programozó Msc-re járok, de minden csoporttársam könnyen el tudott helyezkedni. Egyik csoptársam 2011 dec. helyezkedett el,2012 ápr. 260000 nettó lett a fizuja. De ez is attól függ, hogy programozáson belül mit választasz. Van millió nyelv, amiből válogathatsz.
2013. jan. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedni könnyű vele, elvégezni viszont pokoli nehéz. (elsősorban az ELTE ilyen szakáról tudok nyilatkozni, de szerintem Szegeden vagy Debrecenben sem lehet sokkal másabb a helyzet)

"Telített ez a szak." Igen, sok embert vesznek fel PTI-re, közülük viszont 85-90% soha nem szerez diplomát. Aki pedig képes arra, hogy elvégezze, annak lesz munkája is. (egyébként mutass meg neki egy álláshirdető oldalt: a legtöbb hirdetésben programozót keresnek)

2013. jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti hozzászóló vagyok, egyetértek az utolsóval. Hát fel kell kötni a gatyát, különösen Msc-n, mi, bár levelezőn, 12-n kezdtük, 2 végeztek!
2013. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igazából úgy néz ki a dolog hogy Debrecenbe mennék tovább. Most nem kérkedni szeretnék, de érdekel a téma, meg szeretek is ezzel foglalkozni, jobban mint bármi mást, szóval szerintem a tanulással annyira nem lenne gond, eddig se volt, csupa 5ös vagyok, max 2-3 4essel.
2013. jan. 10. 15:19
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is fel kell kötni! Szorgalomtól is függ, nem elég értelmesnek lenni, ha nincs szorgalmad, szinte repül az egész. Helyes, hogy végül is emellett döntöttél, ha ezt szereted ezt kell tanulni!!!
2013. jan. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem elég jól informált. Én is programtervezőn vagyok (ELTE), és az biztos, hogy aki elvégzi, 100%-os aránnyal talál munkát. Nincs diplomás munkanélküliség programtervező diplomával, ez fix! Ez csak egy urban legend, hallottam már ilyet nyugdíj előtt álló történelemtanártól, orvosi rendelőben öreg nénitől, de nekik nem sok közül van a témához...
2013. jan. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, csak úgy a vicc kedvéért, az anyukás rész igaz... [link] :D
2013. jan. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Bence87 válasza:

ha rámész a profession.hu-ra, akkor pont ebben a kategóriában van a legtöbb állásajánlat: IT fejlesztés / Programozás.


Elhelyezkedni biztosan el lehet vele (persze szakmai tapasztalat kell), keresni meg nem nettó 100 000-et fogsz keresni, hanem ennek többszörösét.

2013. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
32%

260000 nettó most nem sok. 2013-ban kaptam 265000 nettós ajánlatot. Tapasztalattal most 350000 nettó a sláger.


Korábban nekem is 180000 nettó volt a bérem kezdőként, akkor még elég volt, kisebbek voltak az árak.


Most nagyon megszaladtak a budapesti árak felfelé, a lakhatás is drágult. Külföldre kényszerültem, ott

1200000-1800000 nettó volt, majd 600-660000 nettó tarif, persze az ottani dolgokhoz képest: hosszabb utak, 20-30%-al drágább lakhatás, kicsit kevés. Most is sajna

alacsony, nem értem igazán: 550000 nettó.


Árak ugyanazok, mint Budapesten, akkor most otthon miért

nem emelnek kezdőfizut? Ja, mind kezdőfizu, mert itt még

kezdőnek számítok 3 év után is, akkor is ha otthon lehúztam 2 évet. 1 autót már széttapostam: 35000 euró 110000km után, egyszer másét is meg kellett javíttatni, most épp egy másik kölcsönkapott miatt félek. Kb 0-ban vagyok, évente 50000km-t megyek. Még így sem éri meg igazán, de bármit meg tudok venni, kivéve vadi új autókat.

Persze itt az is kell, hogy jóban legyél a CIA-val, mindenütt hemzsegnek, van, hogy a munkahelyeden vannak beépülve. Bár több lenne a fizu. Épp kinéztem magamnak egy használt Lamborghinit Diablo-t, még így is olcsóbb, mint egy új BMW, Merci, ami megvehetetlen 80-100000 eurós áron megy, de látni az utcákon, tényleg ennyit keresnek?

Mire ők, nesze neked magyar: tarifgehalt :(


Az a baj, hogy otthon megelégedtek a 250000-300000 nettóval, így mikor épp kint nincs munka és hazamegyek, akkor azt kapom. Tessék csak verni az asztalt, miből fizetem majd a hátralevő bérleti díjat külföldön, ha véletlen hazakényszerülök?


Nézd csak meg, hogy mennyi egy orvos, fogorvos bére, vagy esetleg egy egyéni vállalkozó szakmunkásé!

60-80 millió forint/hó, külföldi nyaralók tömkelege, magánrepülők magánhelikopterek, ausztriai nyaralók. Avagy,

amibe a bérleti díjat épphogy ki tudod küszködni, túlórázol érte.


Mire mondom, hogy nem kevés az a 40000 euró most?

Mondom, hogy programtervező matematikus, tudja az itt Phd-nek számít, azaz az nem 40000, hanem 120000-180000 euró, avagy orvosi bér. Mire elkomolytalankodják, hogy jaj na mondja :)


Orvos gazdagodik, keresi a 60-80 millió forintot, és röhög rajtam, ugyan már, te ennyiért dolgozol?


Gondoltam, hogy szólok az araboknak és 911. De Münchenben nincs felhőkarcoló, csak az O2. A többi városban meg egyáltalán nincs: törvényjavaslat, hogy tilos 4 emeletnél magasabbat építeni.

2013. aug. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!