Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PPKE JÁK-on szeretnék továbbta...

PPKE JÁK-on szeretnék továbbtanulni. Az oldalukon az áll, hogy követelmény a középszintű történelem és irodalom érettségi? Akkor nem kötelező emelt szinte tenni valamiből, anélkül is felvesznek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kell az emelt, a felvi.hu-n azt írják, hogy az érettségi követelmények: töri + latin, vagy magyar, vagy idegen nyelv. Valamelyiket ezek közül emelt szinten kell.

Én is a Pázmányra járok, csak én a BTK-ra, és meglehet, hogy régen frissítették a honlapot, a felvi naprakészebb ilyen szempontból.

2013. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem volt kötelező tavaly, szerintem idén sem tették azzá( de nézd meg a változásokat!), de gyakorlatilag egy emelt nélkül nem tudsz bekerülni. Ha mindkét középszintűd 100%, és emellé felsőfokú nyelvvizsgád van (vagy két középfokú), emellett kiemelkedő OKTV helyezésed vagy hátrányos helyzeted, akkor van esélyed.

De egyébként sem tiszta, hogy a jogász szakról beszélünk, vagy például az igazságügyi igazgatásról?

2013. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jogász szakról. Már nem indul államilag támogatott jogász képzés. Szóval ezért kérdeztem, mert ha nem kell emelt, akkor inkább még jobban ráfekszek a törire és magyarra. Gyakorlatilag 240 ponttól mindenkit fel fognak venni, aki kitudja fizetni a képzést
2013. jan. 9. 14:14
 4/4 anonim válasza:
Idén minden jogász képzést indító egyetem legalább egy (!) emelt érettségit kér! A jogász szakhoz célszerű a töri!
2013. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!