Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki aki mester képzés...

Valaki aki mester képzés mellett dolgozik vagy dolgozott? FONTOS

Figyelt kérdés
Nappali MSc mellett lehet tudtatok dolgozni? Csak mert egy jó pár cég hirdet gyakornoki állást BSC és MSc-seknek de ugyebár mesterképzésen nincs gyakorlati év..akkor hogyan lehetne nappali mellett dolgozni? egyáltalán mesterképzésen több előadás van és kevesebb szeminárium? vagy egyáltalán van itt valaki aki dolgozott nappalin?

2013. jan. 9. 17:30
 1/1 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Mesterképzéses hallgató vagyok. A BA végzettségem nem túl piacképes, így valószínűleg rendes munka helyett csak gyakornokként fogok dolgozni. (Így felvesznek még a szakomhoz nem kapcsolódó területekre is.)


Bár úgy vettem észre, hogy a mérnökiken/informatikán kívül kb. senkit sem vesznek fel pályakezdőként, csak gyakornokként. Ennek az az oka, hogy valószínűleg sokkal-sokkal jobban megéri diákmunka szövetkezeten keresztül egy jól formálható, alacsonyabb bérigényű embert foglalkoztatni, mint egy ambiciózus frissdiplomást, akinek általában magasabb a bérigénye. Valószínűleg még a frissdiplomások járulékkedvezménye sem ér fel a diákmunka költséghatékonyságához.


Annak, hogy elmegyek gyakornoknak az lesz az eredménye, hogy lesz fizetésem, de nem lesz MA diplomám, hacsak nem tudom elintézni az egyéni tanrendet (ami a tanáraim miatt kizárt). Ráadásul nekem még félévente 80 órás gyakorlatokra is kell járnom, amit így nem tudnék teljesíteni.


De hogy mondjak pozitív példát is: előfordul azért a részmunkaidős gyakornoki munka is, párom programtervező informatikusként egy multinál van heti 20 órában. Igaz, még így is nagyon szenved vele, mert az MSc még több időt igényel, mint a BSc. (leszögezem, a BSc alatt soha sem bukott el tárgyat, átlagai is mindig magasak voltak, tehát nem egy link alak; és még így is nehéz összeegyeztetnie a sulit a munkával).

2013. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!