Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyar emeltszintű érettségire...

Magyar emeltszintű érettségire miből készültök?

Figyelt kérdés
Mely könyvekből? Milyen tételeket dolgoztok fel?

2013. jan. 10. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Olvass sokat, az a fontos, nézd át az eddigi kötelezőket és a tananyagot, olvasgass utána dolgoknak. Nem kell egy konkrét könyvből készülni szerintem. Elemezz, nézz át kulcsfogalmakat, amiket jó, ha beleírsz (erre elég a tankönyv is). Vedd át a korszakokat, időrendeket, gyakorolj fogalmazni: ez az írásbelire. A szóbelire meg lesznek a tételek, mindegyikhez olvass minél többet és találj ki egy fontosabb gondolatot, témát, amire fel tudod fűzni a mondandód.

Ha van esetleg konkrét kérdésed, írj privátot, szívesen segítek. Bár rég érettségiztem, mi voltunk az elsők, akik emelt szintűztek, azóta elvégeztem a magyar szakot mesterestül, most a Phd-t csinálom. Sok sikert és jó felkészülést!

2013. jan. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 noema válasza:

Tavaly emelteztem magyarból.

A nyelvtanhoz az Érettségi témakörök, tételek - Magyar nyelv c. könyvet (Corvina kiadó) használtuk. Néhány tétel nem volt rendesen benne (a tankönyvben még annyira se), azokat Osiris tankönyvekből kellett (volna) megnéznem.

Az irodalomhoz többféle tankönyvet használtam, Madocsait, Pethőné Nagy Csillát, Szegedy-Maszák és társait. Az fogalmak, definíciók egy részét a 7-8.-os Turcsányi-féle tankönyvekből tanultam újra, és néhányat a Világirodalmi Lexikonból. Egyes szerzőkhöz olvasgattam monográfiát, a 20. századiakhoz a Nap Kiadó In memoriam sorozatát (nem a teljes könyveket, csak hasznosnak látszó részleteket). A kortársakhoz a Kalligramnak van egy sorozata, de Kányádit nem abból tanultam, hanem egy valamilyen alkalomra megjelent tanulmánykötetből fénymásoltam tanulmányokat (nem emlékszem pontosan, mi volt, de könnyű megtalálni, nincs még róla olyan sok szakirodalom).

És persze lelkesen olvastam a műveket. Elemzéshez nekünk nagyon ajánlották a Matúra sorozatot, de abból nem sokhoz jutottam hozzá.

Kidolgozott tételeket nem nagyon használtam. A Corvina-féléket az utolsó pillanatban elolvastam, de csak azért, hogy megnyugodjak, hogy magamtól is jókat csináltam.

2013. jan. 17. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!