Most akkor Pesten csak a Semmelweis egyetemnél van gyógyszerész képzés?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy a BME-n is van, de mikor rákerestem, akkor nem volt, csak olyan hogy "gyógyszervegyész-mérnök". Most akkor wtf? Továbbá mennyire nehéz bejutni a Semmelweisre?

2013. jan. 11. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak az SE-n. Az országban is összesen csak 4 helyen van...
2013. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

nézted az érettségi követelményeket? nekem egyik osztálytársam gyógyszerész akar lenni, mikor megláttam a felvi.hu-t .. lol. nem rosszindulat, inkább racionalizmus, de az emelt biosz még oké, de hogy emellé még emelt fizika VAGY emelt kémia. nekem keresztbeállnának a szemeim, pedig ha idén nem jön össze, én a SOTE általános orvosit céloznám meg, ahova ugyanezek a követelmények. ha már mindneképp ez az álom, inkább maradj a lakhelyedhez közel, vidéken alacsonyabbak a pontszámok.

a gyógyszervegyész-mérnök meg csak mesterképzés lehet, szinte biztos vagyok benne, hogy alapképzésbe nem indítanak ilyet.

2013. jan. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Még van Pécsett, Szegeden, Debrecenben. Azt hiszem ennyi. De ahol van általános orvosi ott van gyógyszerészeti, és vidéken azért kevesebb a ponthatár. Biosz, kémia vagy fizika emelt érettségi kell. (Ide kevesebb pont kell, mint az általános orvosira kedves előző válaszoló.)
2013. jan. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Igen a BME-n gyógyszervegyész van. Mi ezzel a gondod?

Ha gimis lennék, (meg ha ez érdekelne ez :D ), akkor kémia alapszakra és gyógyszervegyész mesterre mennék.

2013. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tehát ha Pestre szeretnék menni, akkor kémia alapszak, majd gyógyszervegyész mester képzés?

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. jan. 12. 12:39
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
kedves 2. válaszoló, nyugodj meg, az emelt szintű biológia és kémia az orvosihoz képest Disneyland, majd rájössz, ha bekerülsz :D
2013. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

#3 én tudom, hogy orvosira magasabb a határ, nem tudom miből jött le neked az, hogy szerintem alacsonyabb v. ugyanannyi, nem tudom :)

#6 tény, de azért kicsit más, mikor nem éveken keresztül egyszikűekkel, kétszikűekkel, gombafonalakkal és társaikkal töltöd becses óráidat, hanem tényleg érdekes dolgokkal

nem én vagyok az, akinek el kell mesélni mennyire lehet vért hugyozni az orvosin ..

2013. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bensdorp ***** válasza:

Magyarországon a 4 orvosi kar mellett (és közreműködésével) folyik gyógyszerészképzés: Budapest (Semmelweis Egyetem), Pécs, Szeged, Debrecen. A BME egy mesterképzést csinál gyógyszervegyészmérnök címmel, amit kémia vagy vegyészmérnök BSc-re szokás ráépíteni. Ezzel a képzéssel gyárakban, analitikai és kutatólaborokban, kutatóintézeteknél és orvoslátogatóként lehet elhelyezkedni. Gyógyszerészként mindezeken kívül még gyógyszertárakban (közforgalmú és kórházi,klinikai,egyetemi gyógyszertárakban), klinikai gyógyszervizsgálatok monitoraként, a gyógyszer-nagykereskedelemben és a gyógyszerhatóságoknál is.

A tavalyi ponthatár a SE-GYTK-n 403 pont volt, és bejutni nagyságrendekkel könnyebb, mint bent maradni.


#7 Az egyszikűekről, kétszikűekről, gombafonalakról és társaikról csak azt tudom mondani, hogy gyógyszerészként 4 félévig tanuljuk őket (gyógynövények). Szerintem is az orvostudományos tárgyak a legérdekesebbek és legszebbek, de kinek hogy.

2013. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"de azért kicsit más, mikor nem éveken keresztül egyszikűekkel, kétszikűekkel, gombafonalakkal és társaikkal töltöd becses óráidat, hanem tényleg érdekes dolgokkal "


ÓÓÓ, mindenki azt hiszi, hogy egyetemen már csupa izgi dolgot tanul. Aztán az első félévben pofára esik a kémiával meg a fizikával:D

A mikrobiológiáról nem is beszélve. Csodálatos egy éven keresztül arról tanulni, hogy melyik k.va baktériumnak milyen az alakja, van-e tokja, csillója, milyen idióta nevű táptalajokon lehet tenyészteni. BLÖÁH:D

2013. jan. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!