Ez konkrétan mit jelent?

Figyelt kérdés

Romániában élek és jövőre érettségizek. Megfordult a fejemben, hogy debreceni egyetemet válasszak. A felvi.hu -n találtam ezt, ami a külföldön tanuló diákoknak szól. A pontrenszerre kerestem rá és ezt találtam:


"Aki külföldi vagy magyarországi, de külföldi rendszerű iskolában végzett, azoknak nem kell sem a középiskolai tantárgyak eredményeit, sem pedig az érettségi vizsgaeredményeit feltüntetnie. Mivel az egyes országok értékelési rendszere más-más, más az átváltás és mások ezek elbírálásai szempontjai is.


Ehelyett a megfelelő dokumentummásolatokat kell a jelentkezésükhöz (vagy pótlólag legkésőbb ja dokumentum-benyújtási határidőig) csatolni. Idegen nyelvű dokumentumok esetében szükséges a hiteles fordítás másolata is."



2013. jan. 12. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a legcélszerűbb felhívni az egyetemet és ott elmagyarázzák. Én ebből arra következtetek, hogy neked az éretségi bizonyítványod (vagy odáig szerzett bizonyítványaid) másolatát kell beküldeni és ha ezek románul vannak, azokat egy hiteles fordítóval magyarra lefordíttatni és annak a másolatát beküldeni.
2013. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
és mi alapján kapom a pontszámot? mert itt 1-től 10-ig van az osztályozás az érettségin is...
2013. jan. 12. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!