Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen feltételek szükségesek...

Milyen feltételek szükségesek a magántanulósághoz?

Figyelt kérdés

A jelenlegi törvényeket nem találom az interneten.

Az a helyzet, h. félek bejárni az iskolába, félek az emberektől, szorongok, romlik az iskolai teljesítményem.

Az lenne a kérdésem, h. magántanulóság mellett kaphatnék-e rendesen családit, illetve árvaságit?

Nagyon fontos lenne, köszönöm.



2013. jan. 14. 17:09
 1/5 anonim válasza:
Az eduline.hu-n meg lehet találni a törvényt, de mivel én is hasonló helyzet miatt (pánikbetegség) vagyok magántanuló, szerintem mindenképp lehetsz magántanuló. A helyedben elmennék a háziorvosomhoz megbeszélni a helyzetet, aki esetleg tud ajánlani neked egy pszichológust. Ez azért fontos, mert ilyen esetben csak orvosi szakvéleménnyel lehetsz magántanuló. Ezt a szakvéleményt az igazgatóhoz kell eljutni, aki értesíti a gyermekjóléti szolgálatot (ha elmúltál 18, akkor nem). Ők kimennek a családhoz ellenőrizni a körülményeid (megoldható-e, hogy otthon tanulj). Ezek után lehetséges, hogy magántanuló legyél. A családi pótlék ugyan úgy jár, mert így is tanulói jogviszonyt folytatsz. Remélem tudtam segíteni, de ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.
2013. jan. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Már járok pszichológushoz.

Megállapította h. szorongok.Eddig többet nem mond.

Szoktak csúfolni az iskolában, legfőképpen ezért szorongok.....

Az igazgató nem helyesli, sem az osztályfőnök sajnos, h. magántanuló legyek."Félnek", h. teljesen elfordulok az emberektől.

A pszichológusom tud szakvéleményt írni.....szerinted azzal sikerülhet?

Amúgy milyen a magántanulóság?H. Birod?

2013. jan. 15. 22:54
 3/5 A kérdező kommentje:

Ahhoz, h. magántanuló legyek, kel h. valaki egész nap ithhob legyen velem?

Mik a megfelelò körülmények?

Nagyon, nagyon hálás vagyok a válaszért :)

2013. jan. 15. 22:57
 4/5 anonim válasza:

Az én esetemben sem helyeselte senki a szüleimen és az orvosaimon kívül. Hosszas rágódás után aztán eldöntöttem, hogy vagy beleőrülök ebbe az egészbe, vagy itthon tanulok. Igaz, hogy így én is kimaradok az iskolai közösségből, de több időm jut a barátaimra az sulin kívül. A betegségem miatt nagyon magamba zárkóztam, úgyhogy van mit pótolnom.

Ha pszichológusi szakvéleményed van a szorongásodról, és ő ajánlja a magántanulóságot, akkor az igazgatónak meg kell engednie. A törvény szerint bárki élhet ezzel a lehetőségével.

Én amikor jobban vagyok, bemegyek dolgozatokat írni, így év végén nem kell majd annyi tárgyból vizsgáznom. Persze nagyon jól hangzik, hogy valaki otthon tanul, de egy-két hét után már megmutatkoznak a nehézségei. Szerencsére az osztálytársaim támogatnak és mindig küldik az anyagot. Jövőre újra rendesen szeretnék bejárni, mert érettségizem.

Ideális körülmények...Hát, én azt csinálom, hogy ugyan úgy felkelek korán, és órarend szerint tanulok. El kell vonatkoztatni attól, hogy otthon vagy. Ne tévézz, ne netezz, tanulj. Ha a vizsgák előtt kezdesz el, belebuksz. Senkinek nem kell veled otthon lennie tudomásom szerint. Betöltötted már a 18-at? Talán attól függ.

Bocsánat a hosszú válaszért, remélem nem untattalak :). Az, hogy elkezdtél pszichológushoz járni, a gyógyulás felé vezető út kezdete. Jobbulást kívánok!

2013. jan. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2013. máj. 21. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!