Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Neked milyen volt az első...

Neked milyen volt az első vizsgaidőszakod? Nekem 3 hete életem nincsen, elég rosszul birom, pedig készültem az órákra rendesen. Az összes ilyen lesz?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 00:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel ez volt az elso, es ezert meg szokatlan, biztos konnyebb lesz a tobbi (de csak kicsit), ha mar tobb tapasztalatod lesz. Meg fogod tanulni jobban beosztani az idodet, hatasosabban tanulni, stb, de persze a tobbi vizsgaidoszakod is eleg huzos lesz. Milyen szakra jarsz?
2013. jan. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rossz.

Levelezőin kezdtem el, azt se tudtam merre vagyok arccal, vizsgák helye, ideje nem is volt fent pontosan Neptunon.

Magánéleti problémáim is voltak, nem volt időm készülni, konzultálni.

Egy rémálom volt, főleg, h a mumus vizsga, ami kritérium volt nem sikerült az utolsó vizsgán se.

Ez volt tavaly, ma már jóval felkészültebben tudtam nekifutni, sikerült is, de még most is zavar, h egy évet buktam.

2013. jan. 15. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Majdnem ilyen nehéz. Az első a legrosszabb, de sokkal könnyebbre később se számíts. Szakfüggő is - van, ahol első évben szórnak és később könnyebb, van, ahol harmad- negyed- ötödévben kerülsz szembe sok nehéz tárggyal.


Most vagyok negyedéves, lassan vége a hetedik vizsgaidőszakomnak, és még így is borzalmas. Még az egyetem/főiskola befejezése után is gyomorgörccsel fogsz sok vizsgára visszagondolni:)

2013. jan. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem 3 hete életem nincsen"


Ez meg mit jelent?

2013. jan. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy vmit rosszul csinálsz?

Nem tartom magam egy óriási zseninek, de azért vizsgaidőszakban is élek, pedig nem egyszerű szakra járok.


Sokan szerintem ott rontják el, hogy egész nap görnyednek a könyv felett, semmi más nem csinálnak, vedelik a kávét meg az energiaitalt, néha éjszaka is nyomják.

Így nem lehet... ez sztem nem egy járható út.

Én három szigorlat mellett is borfesztiválra jártam. Na nem berúgni persze, csak kicsit kikapcsolni.

Reggel felkeltem 8 előtt kicsivel, reggeliztem, csináltam egy kávét, aztán tanultam. 10-kor megint kaja, közben egy kis net/zene stb. Utána délig megint tanulás. Délben elmentem barátnőimmel kajálni, ittunk egy kávét (ha reggel nem ittam:D), beszélgettünk, szenvedtünk egy kicsit egymásnak kb. 2-ig, aztán megint tanultam.

Este 9-től 11/12-ig meg borfeszten voltunk:D Nem ittuk magunkat halálra persze, de kikapcsolódásnak tök jó volt.

És még így is volt elég idő kipihenni magam, hiszen csak 8 felé keltem.


Szóval szerintem hülyeség túlzásba vinni, mert annak nem az lesz az eredménye, hogy többet fogsz tudni, vagy jobban megtanulod, hanem 3 nap után olyan leszel, mint egy adag mosott szar.

Esténként csinálj vmi mást. Menj el sportolni, találkozz a barátaiddal, nézz meg egy filmet stb.


Később meg majd jobb lesz. Belerázódsz:) Az első még szar, mert azt se tudja az ember mire számítson, de utána már rutinos leszel.

2013. jan. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a első vizsgaidőszakom volt, de semmi gondom nem volt vele, pedig a karunkon a legnehezebb szak ahová én járok. És az eredményeim is jók lettek, persze az aktuális vizsgák előtt belehúztam a tanulásba, de abszolút teljesíthetőek voltak. Sokkal rosszabbra számítottam.

Kitartás!

2013. jan. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!