Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónőképzőt nehéz elvégezni?...

Óvónőképzőt nehéz elvégezni? Mármint úgy értem, hogy el lehet, a megadott időn belül (6 félév) végezni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy sokat hallani arról,hogy talán még ez az egyik "legkönnyebbnek" mondott szak, és ,hogy nem egy mérnöki.Meg azt is tudom ,hogy sokan lenézik ,de ez engem már nem is érdekelne. Viszont sok embertől hallottam már,hogy nagyon érdekelte őket az adott dolog,amit egyetemen/főiskolán tanultak,de rá kellett jönniük ,hogy örülnek ,ha éppen kettessel átcsússzanak. Még,ha tényleg nagyon sokat is tanultak rá.

Azért kérdezem ezt ,mert én tényleg nagyon szeretnék óvónő lenni ,csak valószínűleg csak fizetősre fogok tudni menni,és örülök,ha a 6félévet kitudjuk köhögni ,nemhogy még ,ha ne adj Isten meg is bukok ,és akkor ugye újra ki kell fizetni a félévet... :S

köszönöm előre is!!


2013. jan. 15. 13:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ja és persze azt elfelejtettem írni ,hogy tanulnék ,sokat! :D

csak azt nem tudom ,mégis mire számíthatnék ....

(ja és ,nappalin csinálnám.)

2013. jan. 15. 13:48
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a te képességeiddel könnyű lesz-e vagy nehéz, de rengeted óvónő van az országban, tehát el lehet végezni, nyugi!
2013. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi ,remélem,mert beszélgettem egy ismerősömmel,akinek úgyszintén egy ismerőse is óvónőnek tanult,és ő azt mondta hogy elég sokat kell tudnia egy óvónőnek.
2013. jan. 15. 14:32
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom is óvónőnek tanul. Lassan és nehezen tanul, de hozza a 4,3 vagy affeletti átlagot. Úgyhogy annyira nehéz nem lehet.
2013. jan. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2013. jan. 15. 16:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem már van egy diplomám, és nem régen kezdtem el levelezőn az óvónőképzőt. Nem a tanulással van gondom, hanem leginkább az énekkel. Vannak elég "butuska" csoporttársaim is, nagyjából nekik is megy. Szerintem nem megtanulhatatlan az anyag, de le kell ülni megtanulni. Próbálj meg államira bekerülni, nem túl magasak ponthatárok!
2013. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia!

köszi ,hogy írtál.

hát jó lenne bekerülnöm államira igen ,csak az a baj,hogy nekem csak 238 pontom van ... :/ eléggé gáz.

és az ELTE-re szeretnék menni ,ahova 340 vmennyi a ponthatár ... ,és mostmár ráadásul kell egy emelt érettségi is ,ha jól tudom ,hogy úgyhogy a törit akarom azon megcsinálni .

de nekem így még szinte 100 pont kellene .... :/

2013. jan. 15. 20:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyelvvizsga? Diplomához úgyis kell.

Meg érettségizz újra magyarból. Az úgyis kell.

2013. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hát most kezdegetem az angolt jobban tanulni ,de nem tudom nyárig sikerülhet-e a nyelvvizsga ,viszont, ha még igen is ,akkor az "csak" 28 többletpontot jelentene ,

és még plusz az emelt ,ugye az 50 ,vagy 40 ? most hirtelen nem is tudom ...

de akkor a 238 hoz ,ha ezek hozzá jönnek ,még akkor sincsen meg ... :S

2013. jan. 15. 21:02
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ennyi ponttal sajnos el sem fogadják a jelentkezésed, mivel ide is kötelező a minimum 240 pont. :( De megpróbálhatod a csecsemő- és kisgyermekgondozót. Oda 200 pont a minimum. Egy felsőfokú/felsőoktatási szakképzés, 4 féléves, talán nem is olyan magas a ponthatár. Később pedig plusz pont a felvételin az óvodaped. szakra. De az is megoldás, ha újra érettségizel vagy teszel egy emeltet.
2013. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!