Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hülyeség lenne egy ELTE...

Hülyeség lenne egy ELTE nyelvi szakot abbahagyni az első félév után azért, hogy egy bérszámfejtői penta úniós OKJ tanfolyamra menjek? Ér valamit a bölcsész BA-s diploma, vagy többet érek egy szakmával?

Figyelt kérdés
Még esetleg tudja valaki, hogy mi a helyzet az OKJ-s tanfolyamokkal, ingyenes-e még annak akinek nincs szakmája, csak érettségije, és 22 alatt van? Mennyire megbecsült az OKJ-s papir(konkrétan a pentás)?

2013. jan. 13. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvi szakra jársz?
2013. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
spanyolra
2013. jan. 13. 19:06
 3/14 anonim ***** válasza:

OKJ-tól ne várjál túl sokat, nagy karriert azzal nem fogsz építeni. OKJ-ra általában azok mennek, akiket nem vettek fel sehova, ezért elvégeznek egy ilyen izét 1-2 év alatt, amit mindenkinek odadnak úgyis. Gondolom mekkora presztízse van a munkáltatók körében.. Ellenben a spanyollal elég sok mindenre mehetsz, fordítótól kezdve magántanárig-tanárig stb, cégeknél stb.

Egyáltalán miért akarod abbahagyni, ugye nem az ilyen BME-s fikahuszárok miatt ment el a kedved tőle?

2013. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem, dehogyis. Én azért mentem az eltére, hogy megtanuljak spanyolul, de nagyon nem vagyok bölcsész tipus sajnos. Nem erre számitottam, bár azt tudtam, hogy nehéz lesz, de rossz úgy szenvedni, hogy közben folyton az jár az eszemben, hogy nem fogok vele sokra jutni. (Azért kezdtem el, mert nagyon szerettem a nyelvet, de veszik el a kedvem tőle.)
2013. jan. 13. 19:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Mivel veszik el pontosan?
2013. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nagyon magas a követelmény, és nem veszik figyelembe, hogy vannak akik nem két tannyelvűből jöttek, és nem töltöttek éveket külföldön. Nagyon bölcsészes az egész, sokszor az időelhúzásra mennek ki a feladatok, úgy érzem, hogy pár tárgy nem azért van, hogy spanyolul tanuljunk. Biztos én voltam eltévedve, ezek szerint nem erről szól ez a szak.


Szóval okj-ben nem érdemes gondolkodni? Nincs olyan tanfolyam ami után elismert oklevelet kapok?

2013. jan. 13. 19:58
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom spanyol milyen, én anglisztikás vagyok amúgy, én elég sokat fejlődtem angolból már most is. De amúgy a nyelvszak az nem egy nyelvtanfolyam, ha arra számítottál. Itt nem csak a nyelvet tanulod meg.


Hát én legalábbis én biztos nem hagynám ott az egyetemet egy OKJ miatt, mert azzal szerintem nem fogsz sokra menni, ha abból indulok ki, hogy azt tényleg bárki elvégzi..

2013. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is anglisztikás vagyok, és sok tárggyal megszenvedtem(pl: Filozófia), de AKÁRHOVÁ mész lesznek olyan tárgyak amivel a világból lehetne kikergetni. Komolyan. Az is nagyban igaz, hogy ez nem egy nyelvtanfolyam, más tudást is el kell sajátítani ahhoz, hogy mondjuk fordító vagy tanár legyél. Ne hagyd ott szerintem, akkor is ott lesz legalább egy diploma a kezedben, még ha másra nem is, de keresetkiegészítésre használhatod, és elvégezhetsz utána, vagy levelezősön akár közben egy OKJt. De ha egy nyelvet felsőfokon beszélsz esetleg specializálódsz is egy dologra az csak előny.
2013. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nézz utána, mert ha félbehagyod az egyetemet lehet vissza kell térítened a költséget ha államis vagy...
2013. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igazából a költség felét kell visszatéritenem. Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)
2013. jan. 13. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!