Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát ajánlotok az...

Milyen szakmát ajánlotok az alábbiakra (lent olvashatjátok őket)?

Figyelt kérdés

Egyre többet gondolkozok ezen, a jövőn, hogy mit lenne érdemes tanulni és, hogy én mihez értenék!? Sok szakma tetszik, de nem tudom, hogy mégis melyik legyen (valamelyiknél az adott érettségi miatt nem vennének fel, valamelyik meg nem tetszik).


Szóval szeretném kérni a segítségeteket, hogy ilyen érdeklődéssel ti miket ajánlanátok, mégis mivel foglalkozzak majd :


SZERETEM a kreatív dolgokat (mindent, de nem ilyen középsuliban tanulok), az irodalmat, nyelvtant, törit is. De közgazdasági suliba járok, matekból talán meglenne az emelt érettségim, ha megpróbálom majd; és közgazdasági érettségit is szerezhetek, ha ezt választom.

Ezeken kívűl szeretek még írni, olvasni, komoly dolgokról beszélgetni, kertészkedni, tanácsot adni, 'segíteni' másoknak.

NEM lesz viszon fizika, biosz, kémia, se föci érettségim.


Ilyen érdeklődési körrel mit tudtok ajánlani nekem?

(mérnök szívesen lennék, de a fizika érettségi hiánya miatt az építészmérnököt kizárnám, esetleg valamilyen másik mérnök? :))



2013. jan. 16. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Gazdasági képzések olyan diplomát adhatnak, melyekkel viszonylag könnyen, sokféle helyen el lehet helyezkedni. Pénzügy és számvitel, alkalmazott közgazdaságtan, akár nemzetközi gazdálkodás (ez jó nyelvtudással, aktív hallgatói élettel, lehetőségek megragadásával), ezeknek a képzéseknek sokféle mesterképzésük is van, melyekkel finomíthatod a pályád, ezekkel közgazdász diplomát szerzel.

Ha szeretsz olvasni, szeretsz segíteni másoknak, és beszélni, akkor a jogi pályát is megfontolhatod. Vagy pszichológus képzést, ha arra érzed rátermettnek magad.


Ipari termék s formatervező mérnök, oda kell kreativitás s rajztudás sem árt. Ha kizárod a kémiát, akkor nem mondanom a vegyészmérnököt, meg a biomérnököt se, meg a mechatronikai mérnököt se, és az élelmiszermérnökit se. Igazéból minden mérnöki képzéshez kell némi fizika, de hogy nem lesz érettségid belőle, nem jelenti azt, hogy ezek nem valóak neked és nem tudnád őket megtanulni. Van környezetmérnök szak, tájrendező s kertészmérnök, természetvédelmi mérnök, de ezeket kevésbé ajánlanám, amennyire ismerem őket, s a hallgatók véleményét. Növénytermesztő mérnök, mezőgazdasági mérnök, anyagmérnök, faipari mérnök, logisztikai mérnök. Ha ezeket beírod a felvi.hu szakkeresőjébe, akkor megtalálod ezen szakok leírását, s követelményeit. Mérnöki szakok között is utána kell járni, mit érdemes tanulni.


Ha engem kérdezel, a legjobb alapod a leírásod alapján a gazdasági képzésekre lenne, aminek én a helyedben örülnék, mert szerintem olyan végzettséggel jól felhasználható diplomát tudsz szerezni az ember. De látni kell, h miféle munkahelyen szeretnél dolgozni. Gyárban? Gyártásnál? Kutatásban részt venni? Irányítani egy cég működését? Segíteni az adminisztrációt? Irodában dolgozni, vagy pl. egészségügyben, vagy pedagógia pályán? Önálló munkavégzésben szeretnél részt venni, vagy csapatban dolgozni, stb.? Emberekkel foglalkozni, vagy gépekkel, vagy vegyszerekkel, vagy növényekkel, vagy papírokkal és számológéppel, vagy számítógéppel dolgozni?

Ezeket gondold át. :)

2013. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!