Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Jo nemetesek! Tudnatok sehiten...

Jo nemetesek! Tudnatok sehiteni? - A tovabbiakat lent olvashatjatok.

Figyelt kérdés

Egy receptetet (palacsintara gondoltam) kell, hogy irjak nemetul, de nem tudok egy mondatot osszerakni... Minden megvan csak a mondatban nem tudom a szavak helyet..:

1. Keverd ossze a tojasokat es a tej felet egy talban. Addhozza a tejet es sot. Keverd addig mig a teszta egyenletes nem lesz, addhozza a tej maradekat es olvazd meg a margarint.

Idaig jutottam: Schlagen zusammen und Hälfte von Milch in ein Büchse(n). Hinzufügen Weizenmehl und Salz. Schlagen bis Teig ist stetig und mischen vor von Milch und geschmolzene Margarine.

2. Olvassz keves margarint egy palacsintasutovasba (annak mi a neve?) Onts korubelul 1 dl tesztat a "palacsintasutovasba" es ozd el hogy egy egyenletes, vekony reteg legyen. Fordits meg a palacsintata mikor "megkemenyedett", hogy mindket oldal szint kapjon.

Idaig jutottam: Schärfen ein wenig Margarine in ein Bratpfanne. Gießen in über 1 Dl Teig und wackeln leicht auf Bratpfanne so auf Teig(en) verteilt auf ein gleichmäßig dünn Lager. Drehen auf Pfannkuchen wenn Teig(en) haben verfestigte so auf es bekommen Farben auf zwei Seite.

3. A kesz palacsintakat rakd egy talra es talald lekvarral, fagyival, tejszinhabbal vagy nutellaval. Jo etvagyat!

Idaig jutottam: Hinzufügen sie fertig Pfannkuchen auf ein Dienst und servieren mit Konfiture, Beree, Eis, Sahne oder mit Nutella. Guten Appetit!


Elnezest az ekezetek hianya es a magyartalansag miatt! Azert hangzik ilyen furcsan mert egy sved receptrol kellett leforditanom nemetre...(tudom ez egy kicsit furcsan hangzik, de megvan mindennek az oka.)



2012. okt. 7. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

"Addhozza a tejet es sot."


Lisztet kell hozzáadni.

Ezenkívül kimaradt a szódavíz,/Soda/ vagy ásványvíz,/das Mineralwasser mit Kohlensäure/ mert különben a palacsintád kemény lesz.

Sajnos, én nem tudok annyira németül, hogy vállaljam ennek a lefordítását.

2012. okt. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Eier und die Hälfte von der Milch in einem Schüssel mischen, Mehl und Salz untermischen und alles glattrühren.

Dann den Rest von Milch und geschmolzene Margarine unterheben.

2. Eine Pfanne erhitzen, wenig geschmolzene Margarine reingeben. ca 100 ml von teig in den heißem Pfanne geben, und gleichmäßig verteilen. Wenn die Oberfläche festgeworden ist, soll man die Pfannkuchen wenden und auch die zweite Seite leicht braunen lassen.

3. Die fertige Pfannkuchen auf einen Platte legen, und mit Marmelde, Eis, Aufgeschlagene sahen oder Nutella servieren.

Guten Appetit!


A kisérleted valószinüleg webforditós, vagy pedig még egész kezdö vagy.

Ahogy forditottam, az a Németországban szokásos kifejezéseket tartalmazza, ott ez igy érthetö.

2012. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ooo nagyon szepen koszonom! Sajnos meg nagyon kezdo vagyok... de majd szeretnek megtanulni nemetul (rendesen). :)
2012. okt. 7. 10:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tudtam segiteni, ha szükséged van máskor ilyesmire, nyugodtan irhatsz privárban is.


De nem arra godnolok, hogy a leckéidet velem iratod meg, hanem ilyesmikre, mint ez a recept...

2012. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ebböl így nem lesz sosem palacsinta....:) Szerencsére én tudom, hogy hogy kell palacsintát sütni és németül is tudok...:)))

------------

1. 2 Eier und ein Esslöfel Zucker mit einem Teelöffel Salz und die geschmolzene Margarine in einem Schüssel glattrühren, die Hälfte der Milch langsam zu geben.So viel Mehl untermischen, dass der Teig glatt wird.

Dann den Rest der Milch unterrühren. Wenn nötig, mit Selterswasser verdünnen. Der Teig muss zähflüssig sein.


2. Die Palatschinkenfanne erhitzen, wenig geschmolzene Margarine reingeben. Etwa 100 ml Teig in den heißem Palatschinkenfanne geben, und gleichmäßig verteilen. Wenn die Oberfläche festgeworden ist, soll man den Palatschinken wenden und auch die andere Seite leicht braun braten.


3. Der fertige Palatschinken auf eine Platte legen, und mit Marmelade, Eis, aufgeschlagene Sahne oder Nutella servieren.

Guten Appetit!

2012. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocs, a festgeworden külön írandó: fest geworden.
2012. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Etwa 100 ml Teig in den heißem Palatschinkenfanne geben,

------

....in der heiße Palatschinkenpfanne...

2012. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek!:)
2012. okt. 7. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, de az "Esslöffel"-t írd két effel...:)
2012. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben:)
2012. okt. 7. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!