Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek lehet Magyarország...

Szerintetek lehet Magyarországon egy nő idegsebész?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Ha jók az információim, jelenleg nincs női idegsebészünk. Ha egy nő kitűnő eredménnyel elvégzi az egyetemet, kutat, jó adottságokkal és hatalmas tudással rendelkezik, van esélye bekerülni az idegsebészeti szakorvosképzésbe? Tegyük fel, hogy a családban nincs orvos, a nő elszánt, mindene a gyógyítás, nem tervez gyereket.

A kérdés elméleti, gimnazista vagyok, ráadásul nem is lány, csak érdekel a dolog.

Tehát a kérdés: lehet egy nő idegsebész ma Magyarországon úgy, hogy nincs meg hozzá a családi és anyagi háttere?



2013. jan. 18. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Miért ne lehetne? Az unokám lassan végez az egyetemen, és ő is idegsebész akar lenni. Már meg is van, hogy hol kezdi a gyakorló éveit.
2013. jan. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:
100%
Nekem a kezemet a balesetiben pl. egy bájos fiatal hölgy műtötte meg ő kéz és mikrosebész volt. Hálásan gondolok rá és aki eléggé eltökélt és kitartó szerintem lehet akár idegsebész is. Ez a hölgy is mérföldekkel a traumatológusok előtt járt és én bíznék a tudásában ha eljutna odáig.
2013. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De kevés idegsebész rezidensi hely van, és ált. kihalásos meg ismeretségi alapon megy.
2013. jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2013. jan. 19. 16:56
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
egy nö ne legyen sebész. ök nem jók a műtőben. ez olyan mint a foci...fiuknak valo. egy làny legyen àpoló vagy asszisztens vagy esetleg mütős szakaszisztens. de ne sebèsz. a kórhàzakban amugyis hierarchia van a nők ha a mütőben probalnak ügyeskedni ki vannak nevetve mint a szőkenők parkolàs közben! felesleges ezen törnie magàt bàrkinek is a műtő a fèrfiakè!
2013. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
100%
Kedves utoljára válaszoló az a hölgy aki az én kezemet rendbe hozta reggeltől a mentők által behordott sérülteket válogatta,irányította és délután öt óra felé még volt benne annyi hogy engem megműtött és kiváló munkát végzett. Senki nem nevetett a tim dolgozott a keze alá elismerte a képességét. Később a kötözésnél a férfi kollégáktól sem hallottam csak dicséretet majd férfi plasztikázott lényegében arra dolgozott rá amit a doktornő operált.
2013. ápr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!