Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2013 Szakiskola vagy Gimnázium?

2013 Szakiskola vagy Gimnázium?

Figyelt kérdés
Azt mondják rólam hogy el éggé jó eszű gyerek vagyok,és a szüleim mondtak egy olyan javaslatot hogy menyek hegesztői szakra,nos és amikor előálltam ezzel az osztálytársaim és a tanárok előtt hogy én Szakiskolába megyek azon belül Hegesztői szakra azt mondták hogy ilyen okos gyerek miért megy egy olyan szakra,mint amikor elmehetnék gimibe és utána mehetnék diplomázni vala miből.Na és itt az lenne a kérdés hogy szerintetek melyik lett volna jobb??
2013. jan. 19. 22:57
 1/5 anonim válasza:

Van egy ismerősöm aki hivatásos hegesztő. Nagyon megterhelő munka és még csak nem is igazán keresett szakma. Ha szakiskolába szeretnél menni én inkább valami hiányszakmát, pl. a villanyszerelőit javasolnám.


Akkor menj gimnáziumba/szakközépbe, ha a reáltudományok (matek, fizika, kémia, stb...) érdekelnek, mert másképp esélyes, hogy egyetem után a diplomás munkanélküliek csoportjához fogsz tartozni.

2013. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a hegeszt ő is hiány szakma, van egy ismerősöm ő Németország-ban hegesztett elég jó pénzért egy másik meg Amerikában még több pénzért! :)
2013. jan. 19. 23:28
 3/5 anonim ***** válasza:

menyek - menjek :) még a helyesírást gyakorold, mielőtt egyetemi álmokat szövögetnél.

Amúgy nem rossz ötlet a hegesztői suli, mert egyre kevesebb a szakmunkás.

2013. jan. 20. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dj Medi válasza:
szerintem menj szakközépbe mert sokkal jobban megéri kapsz érettségit de a szakiskolába pedig nem.Csak a szakmát tanulod ki Érettségi nélkül.És döntsd el milyen suliba akarsz menni, ne a szüleid döntsék el hogy, hová menj.!Ez a te döntésed!
2013. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem a szüleim döntöttek,ez az én döntésem volt!
2013. jan. 20. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!