Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak tovább ha ezek...

Minek tanuljak tovább ha ezek érdekelnek?

Figyelt kérdés
Bioszból nagyon jó vagyok de kémiából nem, ha jó lennék állatorvosnak mennék legszívesebben. Imádom az állatokat valami olyan munka érdekelne ahol velük tudok foglalkozni vagy esetleg még a pszichológia is érdekel. Hová menjek gimiből továbbtanulni ha ezek érdekelnek és lesz biosz érettségim?

2013. jan. 21. 00:49
 1/6 anonim válasza:
100%

Na kb én is így voltam ezzel gimi utolsó évében :D

Jelentkeztem mentősnek, ápolónak. Nem vettek fel szerencsére! Aztán következő évben javítottam a pontjaimon egy emelt biosz érettségivel, amivel (bár ide nem kell magas pontszám) de remek döntésnek bizonyult: környezettan szakos vagyok. Van kémia, de nem vészes és mindenféle érdekességet tanulok! a meteorológiától kezdve az ásványokon át a vízig :D Mesterképzésre pedig tervem a biosz :D

2013. jan. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na amit írsz, abból az etológust (állat pszichiáter) lehet össze rakni.


De hogy neked mi a legjobb, az neked kell eldöntened.

És nem árt érett és nem elhamarkodott döntést hozni.


És azt is figyelembe kell venni, hogy meg is kell majd élned belőle.


A kémiát pedig nem értem, hogy nem lehet érteni, én befizetek rá, hogy valami béna kémia tanárod lehet, és amit tanít azt én sem érteném meg, mert az nem kémia, hanem valami szubjektív hülyeség.

Mert ugye tanulóként mennék hozzá, és nem pszichiáterként, hogy most mit is akarsz mondani kisapám.


A matek szintén ilyen, rengetegen "nem értik", pedig a világ legkönnyebb tantárgya, nekem az égvilágon semmi gondom nincs vele.


De amit némelyik "matek" "tanár" szokott nyögni az órán, na attól az agyam is begörcsöl.

2013. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó te lehet hogy nem tudod megérteni hogy én miért nem értem mert neked ennyire könnyen megy, én nem ilyen beállítottság vagyok, egyszerűen ezekhez a tantárgyakhoz szőke vagyok nagyon már sokan próbálták magyarázni, tanár nem tanár nem is egy és még sem fogtam fel belőle egy mukkot sem, van akinek megy van akinek nem. Ez van sajna, te szerencsés vagy hogy te érted és van eszed hozzá. Egyébként igen az etológia nagyon érdekel csak azt hiszem hogy ezzel Magyarországon nem tudnék elhelyezkedni. Külföldre szeretnék később menni de attól még itt Magyarországon is jó lenne kezdésnek elhelyezkedni valahol.
2013. jan. 21. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan terápiák, hogy a betegeket (ált. gyerekek) lovagoltatják, állatok közé viszik, együtt vannak velük. Ez a munka lefedi az állatokat és a pszichológiát is. Csak szerintem az egész országban olyan 5 ember foglalkozik ilyennel...
2013. jan. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az állatorvos képzéssel az a baj, hogy egyáltalán nincs már államilag támogatott formája (legalábbis itt Mo-n). De egyébként jó szak, egyik barátom ott tanult, csak az volt a baja vele, hogy az állatboncolásoktól az elején kicsit rosszul volt (mondjuk vegetáriánus), de már megszokta...
2013. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bensdorp ***** válasza:
Az előző válaszoló helytelent írt: nem igaz, hogy nincs államilag támogatott formában állatorvosképzés.
2013. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!