Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes 36 évesen főiskolára...

Érdemes 36 évesen főiskolára menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért tettem fel a kérdést, mert gondolkodom rajta, hogy főiskolára megyek, szociális munkás szakra.

Nincs diplomám, de többfajta OKJ végzettségem van, sokan győzködnek a környezetemből, hogy még előttem az élet, tanuljak, mert később meg fogom bánni, hogy nem szerzek diplomát. Jelenleg szociális gondozóként dolgozom, szeretem is, de tény, hogy a magasabb, tisztább munka.


Viszont félek, az ország helyzete katasztrofális, talán kidobott idő lesz, negyven feletti pályakezdőt nem szívesen alkalmaznak, ráadásul a fizetésem sem lenne sokkal több, mert ez egy alul fizetett szakma.


Segítsetek eligazodni, érveket, és ellenérveket kérnék.:)

Felpontozok minden kicsit is segítő választ!



2013. jan. 21. 13:39
 1/10 anonim válasza:
100%
Anyukám elvégezte 40 évesen. Volt, aki a csop.társai közül elhelyezkedett, mert érdekelte, végül is nem lehetetlen. Őt nem nagyon érdekelte, ezért már nem is tudja hasznát venni.
2013. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban is van olyan, aki 40 évesen szerzett diplomát, most pedig az egyik rokonom 42 évesen kezdte el a fősulit. Lehet, hogy a - a mai gazdasági körülmények miatt - a fizetésed nem lesz több a diplomával sem, de növelheted az elhelyezkedési esélyedet - manapság már az is nagyon fontos. Légy bátor és sok sikert!
2013. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Főiskolára menni érdemes, szociális munkásnak tanulni nem.

Ha csak nem érzel óriási késztetést arra, hogy börtöntöltelékeken, menekülteken, cigányokon,gyermek nélküli öregeken, lecsúszott embereken segítsél.


Call center munka is jobb ennél minden tekintetben(fizetés, munkakörülmények).

2013. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha érdekel, akkor szerintem is vágj bele. nagyon kevés az olyan diplomás szakma Magyarországon ami biztosítja az elhelyezkedést (szerencsére még van azért ilyen), de az is elég, ha növeli az esélyeidet. ha szereted csinálni, akkor végképp nem felesleges, hiszen olyan tudást szerzel, amit nem vehetnek el tőled.
2013. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én úgy érzem, van elhivatottságom a szakma iránt, most is hasonló munkát végzek. Csak az a gondom, rengeteg idő a fősuli, nem biztos, hogy gyerek, munka mellett el tudnám végezni. Nagyon nehéz ez a szak?

2013. jan. 25. 15:11
 6/10 anonim válasza:
Az első válaszoló vagyok. Anyukámnak, és a csop. társai közül is sokaknak volt gyermekük, volt olyan, akinek még egész kicsi, tehát nem lehetetlen. Egyébként igen, nehéz, de ha van agyad és affinitásod hozzá, akkor kivitelezhető.
2013. jan. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen vágj bele, én tisztelem azt aki tanulni akar!!:) levelezőn gondolom megoldható lenne, szerintem nem annyira durva mint egy pl. orvosi képzés, de ha érdekel akkor szívesen fogod tanulni:)
2013. febr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon gondold meg. Nézz körül, hogy hol mennyi embert építettek le. Nálunk a könyvtárban a 3 legmagasabb fizetésű dolgozókat küldték el, mivel magasabb volt a jövedelmük.
2013. febr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Úgy döntöttem, nem megyek főiskolára. Úgy érzem, az utolsó hozzászólónál a pont.

Ebben a politikai helyzetben teljesen értelmetlen dolog lenne az én esetemben a főiskola, pláne a piacképtelen, és alul fizetett szocmunka szak (más szak nem érdekel). Sok időbe, fáradtságba, pénzbe kerülne, nem tudnék sem a gyerekeimmel, sem a munkámmal foglalkozni, aztán semmi garancia nincs, hogy lesz állásom diplomásként.

Inkább maradok szociális gondozó, ez rokon szakma, bár alacsonyabb fokozat, de nekem megfelel.

Egy húsz év körüli fiatal menjen főiskolára, talán tíz-tizenöt év múlva kilábal a válságból az ország, és lesz jövőjük.

2013. febr. 9. 21:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes, az életkor nem számít! Gyere csak szociális munkás vagy szociálpedagógia szakra! 40 év felett is érdemes. 2023-ban és 2024-ben érdemes igen.
2022. nov. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!